• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-9987-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

مدیر موسسه میراث یاس یاسین خبرداد:

افتتاح موزه تخصصی خوشنویسی حضرت زهرا(س) در مشهد در آینده نزدیک

مدیر موسسه میراث یاس یاسین گفت: موزه تخصصی آثار خوشنویسی مربوط به فاطمه(س) در مشهد راه‌اندازی خواهد شد. 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مقداد صالحی که شامگاه گذشته در آیین رونمایی از گنجینه آثار خوشنویسی موسسه فرهنگی و هنری میراث یاس یاسین سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد :هدف نهایی ما این است که بتوانیم با استفاده از ظرفیت بالای هنر خوشنویسی در ایران موزه تخصصی حضرت صدیقه طاهره سلام‌الله‌علیها را در مشهد راه‌اندازی کنیم تا گام کوچکی  برای احترام به عظمت و شان این بانوی بزرگوار برداریم. 

وی ادامه داد: این هنر یکی از اصیل‌ترین و قدیمی‌ترین هنرهای این مرز و بوم است که در همه‌ جای جهان ما را با آن می‌شناسند و شهرت آن را لمس کرده‌اند.

مدیر موسسه میراث یاس یاسین تصریح کرد: بسیار خوشحال و خوشبخت هستیم که در شب ولادت پاره تن پیامبر در شهر پاره‌تن دیگر پیامبر این مجموعه را رونمایی می‌کنیم.

صالحی عنوان کرد: اساسا بنا به توصیه و پیشنهاد جناب آقای مسجد جامعی این حرکت یعنی جمع‌آوری آثار مربوط به حضرت زهرا را شروع کردیم و مجموعه‌ای از احادیث و جملات معروف حضرت فاطمه را جمع‌آوری کرده و در اختیار هنرمندان مختلف قرار دادیم تا این احادیث را کتابت کنند و ما نیز این آثار را جمع‌آوری و خریداری کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در خصوص هر کدام از ائمه به صورت جداگانه آثار فراوانی را داریم اما در مورد حضرت صدیقه طاهره به این دلیل که ایشان حرم مشخصی ندارند، آثار کمتری وجود دارد و در همین راستا ما می‌کوشیم که آثار بیشتری را در خصوص ایشان تولید کنیم.

مدیر موسسه میراث یاس یاسین افزود:  شخصیت  بزرگ این بانوی بزرگوار به حدی ارزشمند است که مسلما ما می‌توانیم فعالیت در این خصوص را افزایش دهیم و به سمتی برویم که بتوانیم با استفاده از ظرفیت هنرمندان خوشنویس این حرکت را برای تمام ائمه اطهار انجام بدهیم.

صالحی با بیان اینکه امروز در بسیاری از کشورهای همسایه ما حرکتی در زمینه خوشنویسی شروع شده است، تاکید کرد: اگر دقت نکنیم آن‌ها در این مسیر از ما سبقت خواهند گرفت در صورتی که اصالت خوشنویسی متعلق به ماست و ما باید همواره در ابعاد مختلف این هنر پیشرو و پیشتاز و سرآمد جهانیان باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: