• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-8288-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

رضایی: ۹ میزبانی از مسابقات کشوری داشتیم

هادی رضایی می‌گوید هیئت جانبازان و معلولین در سال ۹۶ جزو فعال‌ترین هیئت‌ها بوده‌است

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، هادی رضایی امروز 19 اسفندماه در مجمع سالانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین در خصوص عملکرد این هیئت در سال جاری اظهار کرد: هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خراسان رضوی با 12 هیئت فعال و 4 هیئت تازه تاسیس در شهرستان‌ها گناباد، طرقبه- شاندیز، جوین و زاوه با بیش از هزار و 700 ورزشکار در بخش مردان و زنان در سطح استان و کشور صاحب عنوان و جز فعال‌ترین هیات‌ها است و همواره میزبان شایسته‌ای برای رویدادهای ورزشی بزرگ و مهم به‌شمار می‌رود.

وی ادامه داد: این هیئت در رشته‌های والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تنیس روی میز، تنیس با ویلچر، وزنه‌برداری، تیراندازی، تیر و کمان، شنا، بوچیا و بدمینتون در دو حوزه آقایان و بانوان و در رشته‌های باستانی، دوچرخه سواری و فوتبال هفت نفره در حوزه آقایان فعالیت مستمر داشته و در رشته‌های پاراتکواندو و فوتبال روی میزی هم فعالیت جدیدی را آغاز کرده است.

سرپرست هیئت جانبازان و معلولین استان خراسان رضوی تصریح کرد: همچنین در اکثر این رشته‌های ورزشی در بخش نوجوانان، جوانان و پیشکسوتان نیز تمرین خاص در سالن‌های تحت پوشش دارد. 

رضایی با تاکید بر اینکه «تنها هیئتی هستیم که به شهرستان‌ها استان کمک مالی کردیم»، افزود: با این وجود در تمام رشته‌های ورزشی توانستیم ورزشکار اعزام کنیم؛ همچنین با توجه به اینکه مشکل بودجه در فدراسیون ورزش جانبازان و معلولین در کشور وجود داشته و قهرمانی در برخی رشته ها در کشور برگزار نشده است سعی کردیم در مسابقات لیگ باشگاه‌های کشور شرکت کنیم. 

وی تاکید کرد: تنها هیئتی هستیم که مسابقات قهرمانی استان را به موقع برگزار کردیم و در بخش میزبانی 9 مرحله میزبانی کشور را بر عهده داشتیم. 

رضایی با بیان اینکه «به جرات می‌توان گفت ورزش‌های جانبازان و معلولین از نظر فنی اول است اما از نظر زیرساخت در رتبه سی‌ام کشور است»، ادامه داد: منابع زیرساختی استان کم است و شاید تنها حامی ورزش جانبازان، اداره کل ورزش و جوانان استان است که توانسته این مجموعه ورزشی را در اختیار ما بگذارد با وجود اینکه کار بهتری هم در این زمینه انجام میشد.

وی تاکید کرد: این هیئت غیر از اختیار گذاشتن یک مجموعه ورزشی هیچ کمک مالی در 6 سال گذشته از اداره کل تربیت بدنی نداشته است، اما استان‌های دیگر مجموع‌های اختصاصی بهزیستی، بنیاد شهید و شهرداری برای معلولین و جانبازان دارند.

سرپرست هیئت جانبازان و معلولین استان خراسان رضوی ادامه داد:  آن مجموعه ورزشی که حفظ و نگهداری آن با خود هیئت جانبازان و معلولین است مشخص است و امسال دوبار بازرسی از کشور و استان داشتیم. 

رضایی با بیان اینکه «هیئت استان خراسان مظلوم است اما توانسته افتخارات زیادی را در استان کسب کند»، تاکید کرد: وزارت ورزش زمانی که مدال‌های یکسال را حساب میکند دو سوم این مدال‌ها متعلق به جانبازان و معلولین است. ورزش  جانبازان و معلولین در کارنامه‌ها و معدل گیری‌ها کمک میکند به ورزش و زمانیکه در شرایطی که باید به آن اختصاص داده شود قرار میگیرد، با مشکلاتی مواجه می‌شود.

وی در خصوص شرایط مالی هیئت تصریح کرد: با توجه به اینکه هیچ بدهکاری به هیچ فردی نداریم و در حساب هیئت مقداری موجودی داریم؛ همچنین در طول سال گذشته از هیچ ارگانی کمک نگرفتیم، به همین دلیل هیئت را به هر کسی تحویل بدهیم، هیچ مشکل مالی ندارد.

رضایی در خصوص اعزام ورزشکاران خراسانی به مسابقات تصریح کرد: اعزام سه نفر از آقایان به مسابقات والیبال نشسته آسیا و اقیانوسه در چین که منجر به کسب مقام قهرمانی شد، اعزام دو نفر بانوان به مسابقات والیبال نشسته آسیا و اقیانوسه در چین که موفق به کسب مدال برنز و کسب سهمیه مسابقات پارا‌آسیایی 2018 جاکارتا شدند، اعزام یک مربی تیم ملی شنا به مساباقات آسیایی جوانان 2017 در امارات، اعزام دو نفر از بانوان به مساباقات تیر و کمان بین المللی در چین  و کسب یک مدال طلای تیمی نمونه از اعزام ورزشکاران جانباز و معلول استان است. 

سرپرست هیئت جانبازان و معلولین استان خراسان رضوی گفت: اعزام دو نفر از بانوان به مسابقات تیر و کمان جهانی در چین و کسب مدال طلا توسط یکی از نامبردگان  و اعزام یک نفر از بانوان به مساباقات جهانی تیراندازی  در کرواسی و کسب عنوان چهارم نام برده از دیگر برنامه‌های ما بوده است.همچنین اعزام دو نفر از بانوان جوان به مسابقات تنیس روی میز پارا آسایی 2017 جوانان در امارات که منجر به کسب یک مدال طلا توسط خانم انصاریان و دو مدال برنز توسط خانم محمدی انجام گرفته است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این موارد مزبور اعزام یک نفر از آقایان جوان به مساباقات تنیس روی میز پارا آسیایی 2017 امارات و کسب مدال نقره توسط وی از دیگر اقدامات ما بوده است.

سرپرست هیئت جانبازان و معلولین استان خراسان رضوی گفت: همچنین اعزام یک نفر از آقایان به مساباقات بوچیا پارا آسیایی 2017 جوانان در امارات  و کسب عنوان چهارم توسط وی از افتخارات دیگر ما به شمار می‌آید؛ همچنین اعزام دو نفر بانوان به عنوان همراه فنی به مساباقات پارآسیایی 2017 جوانان در امارات و اعزام پنج نفر بانوان به عنوان ورزشکار و یک نفر به عنوان سرمربی تیم ملی در رشته بسکتبال با ویلچر به مسابقات آسیا و اقیانوسه در چین  و کسب عنوان چهارم این رقابت ها از برنامه‌های دیگر ما بوده است.

وی افزود: اعزام یک نفر ورزشکار در رشته بسکتبال با ویلچر آقایان به مساباقات آسیا و اقیانوسیه  در چین  و کسب مقام دوم و همچنین کسب مقام دوم  و همچنین کسب سهمیه مساباقات جهانی 2018 در آلمان نیز از دیگر افتخارات این هیئت است است.

وی در خصوص مسابقات قهرمانی تصریح کرد: اعزام تیم فوتبال هفت نفره استان به خوزستان و کسب مقام نایب قهرمانی این رقابت ها در اردییبهشت ماه را نیز لحاظ کردیم.

اعزام کاروان بزرگ دو ومیدانی شامل 23 ورزشکار خانم و آقا  در اردیبهشت به مساباقات دو میدانی قهرمانی کشور  و کسب 14 مدال رنگارنگ توسط ورزشکران تیم اعزامی را نیز در دستور کار خود قرار دادیم. اعزام تیم وزنه برداری استان به تهران جهت حضور در مسابقات قهرمانی کشور  و کسب 4 مدال مختلف انفرادی  و مقام پنجم تیمی در مرداد ماه 

وی ادامه داد: اعزام تیم بوچیا بانوان و آقایان به مسابقات قهرمانی کشور در تهران و کسب مقام سوم تیمی آقایان و مقام چهارم تیمی بانوان در مرداد ماه نیز از افتخارات دیگر امسال ما به شمار می‌آید.
وی بیان کرد: اعزام تیم والیبال نشسته بانوان به مساباقات قهرمانی کشور  و کسب مدال طلا و قهرمانی در شهریور ماه در تهران و اعزام تیم دوچرخه سواری استان به مسابقات قهرمانی کشور در زنجان  و کسب مقام چهارم تیمی در مهر ماه نیز جزو دیگر برنامه های ما بوده است.

سرپرست هیئت ورزش جانبازان و معلولین خراسان رضوی در خصوص حضور تیم‌های خراسانی در مسابقات لیگ باشگاه‌های کشور تصریح کرد: در رشته والیبال‌نشسته و در بخش آقایان تیم‌های مخابرات خراسان و منطقه اقتصادی دوغارون در لیگ یک کشور حضور دارند. تیم مشکی‌پوشان نیز در بخش بانوان موفق شد به عنوان نایب‌قهرمانی لیگ برتر کشور دست یابد.

وی افزود: تیم بسکتبال با ویلچر بانوان آسایشگاه فیاض‌بخش در مسابقات لیگ برتر کشور به عنوان نایب‌قهرمانی رسید. در بخش آقایان نیز در این رشته مسابقات ادامه دارد. تیم تنیس روی میز بانوان مشکی‌پوشان در لیگ برتر حضور دارد و همچنان این دیدارها در جریان است. همچنین در بخش آقایان نیز تیم موسسه اعتباری ملل در مسابقات لیگ برتر حضور یافت و در نهایت به نایب‌قهرمانی رسید.

رضایی با اشاره به «برگزاری مسابقات قهرمانی استان در سال 96» تاکید کرد: مسابقات دوومیدانی در دو بخش آقایان و بانوان در مشهد برگزار شد که در آن بیش از 110 نفر حضور یافتند. مسابقات بوچیا نیز در مهرماه برگزار شد، همچنین مسابقات دوومیدانی انتخابی استان نیز در دو بخش آقایان و بانوان در اسفندماه با حضور بیش از 120 نفر برگزار شد. 

وی تصریح کرد: مسابقات والیبال‌نشسته بانوان قهرمانی استان در خردادماه نیز با حضور 74 نفر در قالب 5 تیم برگزار شد. 

سرپرست هیئت ورزش جانبازان و معلولین خراسان رضوی گفت: نخستین المپیاد فرهنگی‌ورزشی استقامت را با همکاری تربیت‌بدنی شهرداری مشهد در هشت رشته ورزشی والیبال نشسته، تنیس روی میز، بوچیا، بسکتبال با ویلچر دوومیدانی برگزار کردیم. همچنین مسابقات مختلفی در مشهد و شهرستان‌ها با حضور بیش از 300 نفر برگزار شد.

رضایی خاطرنشان کرد: در خردادماه میزبان اردوی تیم ملی تیر و کمان بودیم، در مهرمان تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان اردوی خود را در مشهد برگزار کرد. همچنین مرحله نهایی مسابقات تنیس روی میز باشگاهی بانوان و مرحله نهایی مسابقات والیبال نشسته دسته یک آقایان کشور در مشهد برگزار شد. تایباد نیز در امر میزبانی حضوری فعال داشت و مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال نشسته آقایان در این شهرستان برگزار شد.

وی در رابطه با اقدامات ویژه هیئت در سال 96 تصریح کرد: کمک 15 میلیونی به هیئت‌های شهرستان‌ها، میزبانی و تجلیل از مدال‌آوران پارالمپیکی کشورمان از سال 1988 سئول تا ریو 2016 با حضور مسئولان رده اول کشور در مشهد، برگزاری مراسم تجلیل از جوانان اعزامی به مسابقات پاراآسیایی 2017 در امارات و ... بخشی از اقدامات ویژه هیئت در سال 96 است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: