• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-8388-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

صبوریان: خیرین به سمت ورزش هم بیایند

مدیرکل ورزش و جوانان استان به تمجید از هیئت جانبازان و معلولین پرداخت و گفت: این هیئت یکی از برترین هیئت‌ها در کشور است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، کوروش صبوریان در مجمع سالیانه هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین، در خصوص این هیئت عنوان کرد: در چند سال اخیر رشد خوبی در حوزه ورزش جانبازان و معلولین دیده می‌شود و قطعا در این رشد نباید از تاثیر رئیس و کادر هیئت غافل شویم که زمینه‌ساز رقم خوردن اتفاقاتی خوب در استان شدند.

وی تصریح کرد: در استان خراسان رضوی استعداد ورزشکاران جانباز و معلول بسیار زیاد و مثال زدنی است و هیئت به عنوان هدایت‌کننده و اداره کل ورزش و جوانان به عنوان پشتیبان‌ ثانویه توانسته زیر ساختی در اختیار این عزیزان قرار دهد و باعث پیشرفت خوبی شود. 

مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد:  امیدواریم همانطور که در سطح استان این ورزش توسعه پیدا کرده در سطح شهرستان‌ها هم این رونق را داشته باشیم و نگاه فقط به مشهد نباشد. امسال شورای شهر و شهرداری نگاه ویژه‌ای به ورزش جانبازان و معلولین داشتند.

وی تاکید کرد: قطعا برای پیشرفت بایستی سایر دستگاه‌ها از قبیل بنیاد شهید بهزیستی و خیرینی که در این حوزه فعالیت می‌کنند باشند و امیدوارم به این سمت برویم که خیرین در حوزه ورزش هم فعالیت داشته باشند. 

علی صمیمی، رییس فدراسیون در ادامه این مجمع در خصوص این هیات عنوان کرد: هیات خراسان یکی از برترین هیئت‌ها نسبت به سایر استان ها محسوب می‌شود. خراسان رضوی بر اساس معیار و ملاک‌ها همیشه جزو هیئت‌های برتر کشور بوده و اکثر مواقع به عنوان هیئت اول انتخاب شده، اما گاهی تهران به ‌دلیل کمیت جمعیت جانبازانی که دارد، پیشی گرفته‌است.

وی تصریح کرد: نظام و در راس آن مقام معظم رهبری نگاه ارزشی و فرهنگی به ورزش معلولین و جانبازان دارد؛ هزینه ورزشکاران معلول از ورزشکاران سالم بیشتر است.

صمیمی عنوان کرد: در بخش جانبازان و معلولین نگاه باید وظیفه باشد و نباید به عنوان لطف به این موضوع پرداخت، الان تمام تلاش ما مرسوم کردن این نگاه استراتژیک است.
 
رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین عنوان کرد: پنج میلیون جانباز و معلول در کشور داریم، اگر ورزش جانبازان و معلولین همگانی شود ابتدا به سلامت آنها کمک شده و در بعد قهرمانی نیز نتیجه آن را خواهیم دید و بایستی با استفاده از قهرمانان بین معلولین و جانبازان موجی مثبت به راه بیاندازیم تا آنها را به سمت ورزش سوق دهد.

وی بیان کرد: مهم‌ترین نکته توسعه ورزش بین معلولین و جانبازان سلامت جسم روح و سلامت اجتماعی است، باید معلولین احساس مفید بودن کنند و با استفاده از دیگر ورزشکاران موفق معلولین‌ که گوشی‌گیر شده اند را به میدان بیاوریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: