• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-10084-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار مشهد:

مجبور به همکاری با نمایشگاه‌های بهاره هستیم

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار مشهد گفت: نمایشگاه‌های بهاره به ضرر واحدهای صنفی سطح شهر هستند و عقیده من بر این است که اگر فروش‌های فوق‌العاده در واحد‌های صنفی صورت گیرد، تاثیرگذاری بهتری نسب به نمایشگاه‌های بهاره خواهد داشت.

علیرضا ارزانی ممقانی در گفت‌‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با بیان اینکه اعتقاد بنده بر این است که نمایشگاه‌های بهاره در بازار هیچ گونه تاثیری ندارند، عنوان کرد: یک واحد صنفی که تصمیم به شرکت در این نماشگاه‌ها را داشته باشد، بایستی هزینه غرفه و هزینه‌های دیگر را پرداخت کند. حال چگونه امکان دارد این واحد صنفی با وجود این هزینه‌ها، محصولات خود را زیر قیمت بازار به فروش برساند؟

وی با بیان اینکه سال جاری تخلف زیادی در صنف آجیل و خشکبار وجود نداشته است، افزود: افزایش رکود در بازار یکی از این عوامل بوده به طوری که واحدهای صنفی قیمت محصولات خود را با قیمت خرید  به فروش می‌رسانند، لذا گران فروشی و مسائلی از این قبیل وجود نداشته و در نتیجه این رکود  باعث کاهش تخلفات در این صنف شده است.

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار مشهد با اشاره به اینکه در بازار فعلی گرانی نداریم، خاطر نشان کرد: قیمت‌ محصولات آجیل و خشکبار نسبت به اول اسفند ماه با کاهش 10درصدی قیمت محصولات مواجه بوده که این کاهش قیمت بیشتر در محصولات وارداتی بوده است.

ارزانی ممقانی گفت: خوشبختانه در سال جاری شاهد قیمت‌های حباب‌گونه نبوده‌ایم، لذا قیمت محصولات این صنف از تعادل نسبی برخوردار است.

وی در خصوص فروشگاه‌های غیر مجاز که در ایام عید اقدام به فروش آجیل و محصولات غیر بهداشتی می‌کنند گفت: این فروشگاه‌ها معمولا آجیل و خشکبار غیربهداشتی توزیع کرده که از این جهت با سازمان صنعت، معدن  و تجارت بازرسی ویژه‌ای از این فروشگاه‌های غیرمجاز و عرضه‌کننده محصولات غیربهداشتی که معمولا پرنمک و رنگی بوده خواهیم داشت.

رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار مشهدخاطرنشان کرد: به جرات می‌توان گفت که در آستانه عید برای تامین آجیل مورد نیاز مردم کمبودی نخواهیم داشت.

ارزانی ممقانی در خصوص نرخ اختصاص یافته به محصولات این اتحادیه عنوان کرد: قیمت آجیل مخلوط در حدود 25 تا 65 هزار تومان، مغز بادام درختی با میانگین قیمتی 60 هزار تومان، پسته بین 40 تا 80 هزار تومان، فندوق 35 تا 45 هزارتومان، تخمه ژاپنی 15 الی 35 هزار تومان، مغز تخمه کدو گوشتی 20 تا 30 هزارتومان و  بادام 45 تا 55 هزار تومان است. 

وی با بیان اینکه ایران در عرضه محصولات آجیل و خشکبار دارای رتبه مطلوبی است، افزود: بیشتر محصولات این صنف از تولیدات داخل است. از این رو در تولیداتی مانند پسته رتبه اول و در فندوق رتبه چهارم را داشته که رتبه‌های بسیار مطلوبی به شمار می‌آیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: