• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-10184-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی خبر داد

صدور ۳۰۰ فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی از ابتدای سال ۹۶

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: طی 11 ماهه گذشته سال جاری، 300  فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری 35 هزار و 922 میلیارد ریال و اشتغال 7812 نفر در استان صادر شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، آزاده آژیر اظهار کرد:  در بین پروانه‌های صادره در 11 ماهه گذشته سال 96 در استان، بخش استخراج کانه‌های فلزی با اختصاص 23  هزار و 937 میلیارد ریال  و 66.6 درصد از کل سرمایه‌گذاری، بیشترین سهم را در بین صنایع داشته است که شرکت‌های فولاد سنگان خراسان، اپال پارسیان سنگان، صنایع ذوب و فولاد کوثر، در زمینه تولید گندله و کنسانتره آهن و سنگ آهن دانه‌بندی شده در این گروه جای دارند.

وی با بیان اینکه طی 11 ماهه گذشته سال جاری، استان در میزان سرمایه‌گذاری پروانه‌های بهره‌برداری، رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: پروانه‌های بهره‌برداری صادر شده در استان در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر میزان سرمایه‌گذاری  559  درصد و از نظر میزان اشتغال 85 درصد رشد داشته است.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی عنوان کرد:  استان ما با 5661 واحد صنعتی فعال و سرمایه‌گذاری بالغ بر 151  هزار و  17 میلیارد ریال و اشتغال حدود 188 هزار نفر از نظر تعداد و اشتغال پس از استان‌های تهران و اصفهان در رتبه سوم و از حیث سرمایه‌گذاری بعد از استانه‌ای اصفهان ، تهران، خوزستان، آذربایجان غربی و مرکزی در جایگاه ششم قرار گرفته است. 

آژیر خاطرنشان کرد: در حال حاضر هفت درصد از کل تعداد واحدهای صنعتی کشور، 6 درصد سرمایه‌گذاری کل کشور و هشت درصد اشتغال صنعتی کشور مربوط به استان خراسان رضوی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: