• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-10284-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال/

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار:
نمره تحقق شعار سال، 7 است

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار گفت: اگر بخواهیم به دولت نسبت به تلاش‌هایی که انجام داده نمره‌ای بدهیم از نظر من آن نمره از 10 نمره، هفت است.

حسین عبده تبریزی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: دولت برای سرعت گرفتن اشتغال با محدودیت‌های بسیاری روبه‌رو بوده است؛ چرا که تعداد افراد آماده به کار در جامعه فراوان است و در واقع توازنی بین عرضه و تقاضای کار وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: با وجود اینکه گفته می‌شود حداقل 900 هزار نفر در استان به اشتغال مشغول شده‌اند، اما تعداد بیکاران به همین تعداد اضافه خواهد شد زیرا تقاضای کار در کشور ما قابل ملاحظه است.

عضو شورای عالی بورس و اوراق بهادار افزود: تصمیمی که دولت در خصوص ارز گرفته است لزوما به نفع اشتغال نیست، ولی به دلیل آنکه یک چشم‌انداز بلندمدت را در نظر داشته این تصمیم را اتخاذ کرده است.

عبده تبریزی خاطرنشان کرد: بنابراین می‌توان گفت دولت به دلیل محدودیت‌هایی که داشته در رابطه با شعاری که برای امسال در نظر گرفته شد در برنامه‌های خود این امر را محقق نکرده است.

وی تاکید کرد: شرایطی که دولت در آن قرار دارد  به گونه‌ای است که باید فشارهای بین‌المللی، فشار از سوی ترامپ، مسائل منطقه‌ای، مشکلات حوزه خاورمیانه و افریقا و مسائل اقتصاد و سیاسی را تحمل کند و این عوامل بر محقق نشدن اهداف دولت تاثیر گذاشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: