• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۱
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9612-5791-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی:

70 درصد تصادفات در 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می‌دهد

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به مصوبه شورای استانی حمل و نقل و ترافیک به منظور ایجاد چهار ورودی در طول آزادراه مشهد- باغچه برای کامیون‌های واحدهای شن شویی گفت: باید ورود ناایمن خودروهای سنگین از جاده‌های فرعی به این آزادراه مدیریت شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل ونقل جاده‌اي خراسان رضوي ابراهیم نصری در مراسم آغاز طرح آزمايشي پیشگیری از تصادفات در آزادراه مشهد- باغچه اظهار کرد: 70 درصد تصادفات جاده‌ای در محدوده 30 کیلومتری ورودی شهرها رخ می دهد لذا باید دو بانده کردن جاده‌های این مناطق در اولویت اصلی راهسازی قرار گیرد.

وی گفت: 32 درصد تلفات تصادفات رانندگی در خراسان رضوی مربوط به عابران پیاده و موتورسیکلت سواران است که علت آن ارتباطی به جاده و زیرساخت‌های آن ندارد.

سرهنگ هادی امیدوار، فرمانده پلیس راه خراسان رضوی نيز در این مراسم گفت: در چارچوب اجرای این طرح تخلفاتی مانند حرکت نکردن خودروها بین خطوط، تخطی از سرعت مجاز، توقف غیرمجاز خودرو در حاشیه جاده، تغییر خط حرکت خودرو بدون علامت، حرکات نمایشی خودرو، روشن نکردن چراغ خودرو پیش از غروب، رعایت نکردن فاصله طولی، حرکت ناوگان باری و مسافری در باند سوم آزادراه و نبستن کمربند ایمنی در طول آزادراه 38 کیلومتری مشهد - باغچه از طریق گشت‌های محسوس و نامحسوس پلیس راه و دوربین‌های ثبت تخلف اعمال قانون می‌شوند.

وی افزود: رانندگانی که رفتارهای پرخطر ترافیکی دارند علاوه بر توقیف خودروی آنان به مدت 72 ساعت، به دادسرا معرفی شده تا در خصوص آنان احکام قضایی اجرا شود.

فرمانده پلیس راه خراسان رضوی اجرای طرح پیشگیری از تصادفات جاده ای را در آزادراه مشهد- باغچه نیازمند مشارکت مردم دانست و بیان کرد: این آزادراه با شاخصه‌های ایمنی ساخته شده اما باز هم حادثه‌های سنگینی در آن به وقوع می‌پیوندد چنانکه سال 1394 طی تصادف‌ها در این مسیر 38 کیلومتری 38 نفر کشته شدند.

وی به فعالیت هزار و 500 دستگاه کامیون در واحدهای شن شویی‌های واقع در محدوده آزادراه مشهد- باغچه اشاره و بیان کرد: این خودروهای سنگین در محدوده پنج کیلومتر از مسیر این جاده، روزانه 24 هزار مورد گردش و ورود به آزادراه دارند که خود عامل بسیاری از تصادفات است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: