• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-8785-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

لاریجانی خبر داد

افزایش سرمایه صندوق های بازنشستگی و حمایتی در بودجه 97

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخشی از بودجه 97 در خصوص تمهیداتی در خصوص سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بیمه ای بازنشستگان است که در وضعیت بدی بسر می برند، گفت: در این بودجه قرار شده از منابعی سرمایه این صندوق ها افزایش یافته و بدهی دولت به این ها مسترد شود تا آرام آرام روی پای خود ایستاده و فعالیت کنند و نیازهای بازنشستگان را مرتفع کنند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان علی لاریجانی در بدو ورود به مشهد در جمع خبرنگاران در خصوص اهداف سفرش به استان خراسان رضوی اظهار کرد: هدف اول از این سفر عرض سلام و ادب به حضرت رضا(ع) و همچنین عرض سلام و ادب به مردم شریف استان خراسان رضوی است. همچنین شرکت در همایش بزرگداشت شهدا در شهر قوچان یکی دیگر از اهداف این سفر است. علاوه بر این نظارت و ارزیابی اقدامات توسعه ای استان یکی دیگر از اهداف این سفر است.

وی ادامه داد: این روزها در مورد بودجه بررسی هایی داشتیم و شرایط استان و مشهد از نظر کار آبادانی و بررسی نیازهای آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم. این سفر فرصتی است که از نزدیک اقدامات انجام شده مورد بررسی قرار گیرد. 

لاریجانی با اشاره به آخرین اخبار در مورد وضعیت بودجه سال 97 خاطرنشان کرد: کار بودجه حدود یک ماهی است که در صحن علنی مطرح است و در کمیسیون های تخصصی و تلفیق نیز کار آن سامان یافته و تقریبا به نهایت رسیده است. امروز نیز اشکالات شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت. 

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نکات خوبی در این بودجه در نظر گرفته شده و به گونه ای تنظیم شده که در استان ها بتوان تصمیمات خوبی گرفت و اقدامات عمرانی را با شتاب بیشتری دنبال کرد. به عنوان نمونه در تبصره 19 این بودجه اختیارات کافی به استان ها داده شده و امکاناتی از نظر تسهیلات بانکی پروژه های عمرانی نیمه تمام با حمایتی که صورت می گیرد، به بخش خصوصی واگذار می شود.

وی اضافه کرد: تقسیمی در بودجه صورت گرفته که در هر استان چقدر از پروژه های عمرانی خود را باید واگذار کند. همچنین درباره فعال شدن بخش معادن تصمیمات خوبی گرفته شده و در قالب برنامه توسعه نیز شورای استانی معادن راه اندازی شده است که یکی از اهداف آن این بوده که بخش معدن رونق بیشتری گیرد.

لاریجانی با بیان اینکه بخش دیگری از این بودجه در خصوص تمهیداتی در خصوص سازمان تامین اجتماعی و صندوق های بیمه ای بازنشستگان است که در وضعیت بدی بسر می برند، گفت: در این بودجه قرار شده از منابعی سرمایه این صندوق ها افزایش یافته و بدهی دولت به این ها مسترد شود تا آرام آرام روی پای خود ایستاده و فعالیت کنند و نیازهای بازنشستگان را مرتفع کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلاتی در خصوص بودجه هدفمندی یارانه ها وجود داشت که به موقع تامین نمی شد و مسایلی برای سازمان برنامه ایجاد کرده بود. همچنین سهم وزارت بهداشت و حمل و نقل شهری و اشتغال و سایر سهم ها از یارانه ها مشخص شده است.

وی افزود: این بودجه طوری طراحی شده که این امکان در اختیار سازمان برنامه و بودجه قرار گیرد که بتواند این ها را تقسیم کرده و از اختیار شرکت ها، این امر خارج باشد. 

لاریجانی با اشاره به ایجاد تمهیداتی برای حمایت از صادرات در بودجه 97 گفت: تا حرکتی جدی در صادرات کشور به وجود نیاید، همچنان متکی به نفت خواهیم بود. لذا منابع پایداری طراحی شد که پشتوانه ای برای صادرات باشد که نیازی به بودجه نفت نباشد و منابع مستمری ایجاد شود. این تجربه در صورت اینکه جواب دهد، تبدیل به قانون دائمی خواهد شد تا صادرکنندگان از شرایط قابل پیش بینی از نظر حمایت ها برخوردار شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: