• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-9085-5
  • خبرنگار : 15233
  • منبع خبر : ----

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت مطرح کرد؛

تجمیع همه سلایق سیاسی برای رفع مشکلات

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت گفت : خارج کردن کشور از چالش‌ها بدون همکاری انسجام یافته همه سلایق درون نظام امکان پذیر نیست. 

حجت‌الاسلام و المسلمین مصطفی درایتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در رابطه با گفت‌وگوی اصلاح طلبان با رهبری اظهار کرد: نظرات مختلف باید به راس نظام منتقل شود،توصیه‌های رهبری شنیده و نفس این کار می‌تواند بسیار مفید باشد.

وی خاطرنشان کرد : اگر ارتباط مستقیم‌ از طرف برخی افراد دنبال شود به ایجاد آرامش در فضای سیاسی اجتماعی کشور کمک و نظرات و راهکارهای ارائه شده سبب می‌شود که امور پخته‌تر، منطقی‌تر و معقول‌تر  در جهت بهبود دنبال شود.

عضو شورای مرکزی اتحاد ملت با بیان اینکه افرادی که مسئولیت این کار را برعهده می‌گیرند نیازمند شرایط و خصوصیاتی هستند، عنوان کرد: باید افرادی انتخاب شوند که نقش آن‌ها در اصلاحات برجسته‌تر و موثرتر است و نقل و انتقال نظرات کمک بیشتری به روند امور کشور داشته باشند. 

درایتی یادآور شد: از ابتدا به شکل‌های متعدد گفت‌وگو انجام می‌شد، اگرچه به صورت یک فرد مشخص نبوده است ؛برخی اوقات آقای هاشمی این کار را انجام دادند و گاهی افراد دیگر دنبال می‌کردند.

این عضو شورای مرکزی اتحاد ملت تصریح کرد: به نظر می‌رسد اگر شرایطی فراهم شود که شخصیت‌های نامداری که مورد اعتماد جریان اصلاحات هستند و نقش آن‌ها در هدایت این جریان برجسته است، مسئولیت این امور را بر عهده داشته باشند، تاثیرگذاری مطلوب‌تر و معقول‌تر خواهد بود.

وی ادامه داد: امروزه شرایط کشور به گونه‌ای است که همه به این نقطه نظر رسیده‌اند که خارج کردن کشور از چالش‌ها بدون همکاری انسجام یافته همه سلائق درون نظام امکان پذیر نیست و برای رفع مشکلاتی که در کشور داریم نیازمند آن هستیم که توان ردیابی تمام سلائق سیاسی را پشت منافع ملی کشور تجمیع کنیم تا بخشی از مشکلات را مرتفع کند.

درایتی با اشاره به اینکه باید سوء‌تفاهم‌ها رفع شود،عنوان کرد: سوءتفاهم‌های به وجود آمده باید مرتفع شود و باید برای این قضیه که همه تصور می‌کنند جریان اصولگرا دلسوز نظام و کشور است و اصلاح طلبان به اندازه آنان دلسوز نیستند، بسترسازی شود. 

این عضو شورای مرکزی اتحاد ملت ظهار کرد: اگر زمینه‌های این چنینی که سو‌ءتفاهم را ایجاد می‌کند مرتفع شود، مهم‌ترین زمینه و بستر شکل‌گیری یک تفاهم کلی و اعتماد عمومی به وجود خواهد آمد.

وی افزود: در حال حاضر جریان مقابل در این حوزه تبلیغ می‌کند که آن‌ها متولی نظام هستند و طرف مقابل را به شکل‌های متعدد و با اتهامات مختلف طوری مطرح کرده‌اند که در حاشیه و در مقابل قرار دهند و این باعث ایجاد سو‌ءتفاهماتی خواهد شد. 

درایتی بیان کرد: تصور ما این است که جریان اصلاح طلب از ابتدا قبل و بعد جنگ جریانی بوده که تفاوت سلیقه‌ای در مدیریت سیاسی کشور با برخی از جریانات دیگر داشته اما نسبت به هزینه کردن برای انقلاب و تلاش برای استحکام نظام اگر بیشتر از اصولگرایان هزینه پرداخت نکرده قطعا کمتر نیز پرداخت نکرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: