• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-14390-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سالن بلک باکس کلات با کم‌ترین امکانات به بهره‌برداری رسید

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات: با توجه به اینکه سالن بلک باکس امکانات زیادی نداشت اما توانستیم بیشترین استفاده را از سالن داشته باشیم.

محمد قلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، در خصوص سالن بلک باکس که به تازگی در شهرستان کلات به بهره‌برداری رسیده است، اظهار کرد: در شهرستان کلات یک سالن سینما قدیمی وجود داشت که به دلیل نداشتن اداره‌ برای مجموعه فرهنگ و ارشاد منطقه، تنها سالن سینما را به صورت اداره درآوردند و زمانی که ما به این مجموعه آمدیم صحبت‌هایی را با فرماندار شهرستان انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که وجود یک سالن در  شهرستان مهم‌تر از یک ساختمان اداری است و می‌توان آن را در یک خانه‌ای اجاره کرد.

وی ادامه داد: سالن سینما برای تمامی فعالیت‌های فرهنگی لازم است در نتیجه یک ساختمان نیمه تمام را از فرماندار کلات گرفته و آن را برای اداره تکمیل کردیم و سالن را با توجه به اینکه کاربری آن سینما بود به صورت یک سالن بلک باکس کوچک درآوردیم و اتاق‌هایی را برای گریم و صندلی‌هایی که فرسوده شده بود جمع‌آوری و با استفاده از الگوی اقتصاد مقاومتی و کمترین امکانات بیشترین استفاده را به کار گرفتیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات اضافه کرد: صندلی‌ها را به نوعی ترمیم و یک سالن نسبتا خوبی مهیا شد، می‌توان گفت سالنی فراهم کردیم که در خراسان رضوی چنین‌ سالن دولتی به این خوبی حتی در مشهد هم وجود ندارد و تلاش کردیم سالنی را به این شکل به وجود آوردیم و به گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که سالن چند منظوره باشد.

وی خاطرنشان کرد: سالن سینما علاوه بر اینکه برای تئاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد مراسم‌های کوچک هم برگزار می‌شود. به عنوان مثال، در حال حاضر  بعضی‌ از مجموعه‌ها برای مراسم‌های خود نوبت گرفته‌اند و به هر صورت شهرستان کلات کمبودی داشت و این کمبود برطرف شد. اگر چه ممکن است که کوچک و یا مشکلی داشته باشد اما مکانی برای هنرمندان فراهم شده تا بتوانند فعالیت‌های خود را به راحتی دنبال کنند.

قلی‌پور عنوان کرد: سالن بلک باکس از نظر نور و صوت هنوز تکمیل نیست و صوت آن به صورت سیار انجام می‌شود و در جلسه افتتاحیه، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی قول دادند نور و صوت تکمیل شود و این امر ممکن است که قبل از سال آینده صورت گیرد و در تعطیلات هم بتوان از آن استفاده کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کلات بیان کرد: اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان بودجه اختصاصی تخصیص نیافته‌ای دارد که اگر تا آخر سال تخصیص پیدا کند می‌توانیم با استفاده از همان بودجه این کمبودها را برطرف کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: