• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-14490-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشمر:

نوروز 97 در کاشمر متفاوت از سنوات گذشته براي شهروندان و گردشگران خواهد بود

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشمر با بیان اینکه امسال شهر کاشمر از چهره متفاوت‌تری به نسبت سال‌های گذشته برخوردار است، افزود: نوروز 97 در کاشمر متفاوت از سنوات گذشته براي شهروندان و گردشگران خواهد بود.

امیدرضا ذبیحی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اینکه گل کاری سطح و سطوح کاشمر از افزایش بسیار چشم گیری به نسبت سال گذشته برخوردار بوده است، از حدود 250 درصدز سطح گل کاری این شهر خبر داد و گفت: به رغم اینکه تا سال گذشته 60 هزار بوته گل کاشته می‌شد اما امسال به 150 تا 200 هزار بوته گل افزایش خواهد یافت.

وی با اعلام اینکه این گل‌ها در انواع مختلف هستند در مکان‌های مختلف کاشته می‌شوند، اظهار کرد: امیدواریم بهار خوبی برای کاشمر و نوروز خوبی برای شهروندان داشته باشیم.

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشمر همچنین از آماده سازی چندین فرش گل و چندین المان گل در استقبال از نوروز خبر داد و بیان کرد: امسال برای اولین بار چهار فرش گل را برای بازدید شهروندان و گردشگران آماده می کنیم.

ذبیحی عنوان کرد: با توجه به اینکه اکنون بسیاری از محورها و لچکی‌ها در حال احداث هستند پیش بینی می‍کنیم تا لحظات پایانی امسال اقدامات بخش فضای سبز ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در بخش فضای سبز 12 گروه مجزا در قالب 90 نفر نیرو به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، گفت: در مجموع سطح گلکاری های نوروز امسال 18 هزار مترمربع است.

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشمر در ادامه با اعلام اینکه امسال در بخش درختکاری 6000 اصله درخت توسط خود شهرداری و 15 هزار اصله دیگر بین مردم توزیع و توسط خودشان کاشته شده است، افزود: امسال حدود 20 تا 30 درصد از طرح درخت کاری بیشتر استقبال شده است.

وی با اشاره به اینکه در محورهای اصلی شهر در حال درختکاری هستیم، بیان کرد: جاه‌های که قبلا طراحی شده و حوضچه درخت تعبیه و  طبق پیش بینی‌های انجام شده درختکاری می‌شود.

ذبیحی همچنین محورها، شهرک ها و خیابان‌های جدید مثل شهاب ترشیزی، ظهوری، دانش، 14 معصوم و... را از جمله مناطقی دانست که تا پایان سال درختکاری می‌شوند.

مسئول پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کاشمر با اعلام اینکه امسال چندین گونه جدید داریم که عناب و پالونیا برای اولین بار در کاشمر کاشته می‌شوند، افزود: این درختان براساس اقلیم کاشمر، کم آب طلب بودن و مقاومت به آب و هوا انتخاب و کاشته می‌شوند.

وی با بیان اینکه حتی در طراحی‌های فضای سبز مشاوران را ملزم کرده‌ایم که به این سمت بروند، عنوان کرد: در برخی محورهای داخل شهر که مشکل آب نداشته باشیم همانند حاشیه خیابان بهبودی طی چند روز آینده نارنج مقاوم به سرما کشت می‌شود.

ذبیحی  همچنین با اشاره به اینکه سنجد و گردو از دیگر درختانی هستند که در مکان‌های خاص خود کاشته می‌شوند، بیان کرد: از شهروندان انتظار داریم اگر جایی برای درختکاری فراموش می‌شود به ما اطلاع دهند و همچنین اگر امکان داشت خودشان نسبت به آبیاری اقدام کنند و یا اطلاع دهند.

وی افزود: در مجموع با اجرای طرح‌های فضای سبز و احداث پارکها طی سال جاری سرانه فضای سبز از 9.5 مترمربع به 11 متر مربع(مفید) افزایش یافته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: