• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-14586-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی:

استیضاح وزرای دولت منشاء اقتصادی دارد

رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: به نظر می‌رسد استیضاح سه وزیر در پایان سال منشاء اقتصادی داشته باشد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر علی اکبر شمسیان شامگاه گذشته در نشست اعضای شبکه جامع دانشگاه‌ها و مراکز علم و فناوری خراسان رضوی که درجهاددانشگاهی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های مهم  سالی که در آخرین روزهای آن هستیم، افزایش فشارها بود که از چند منشا به دولت وارد شد، اظهار کرد: فشارهای مردم به دولت و افزایش مطالبات که اغلب ریشه اقتصادی دارد، فشارهای برخی از طبقات اجتماعی که فضای بازتر و آزادی‌های فردی بیشتری را طلب می‌کنند.
 
وی ادامه داد: همچنین فشار برخی گروه‌های سیاسی که در انتخابات شکست خورده و عمدتا به دلایل از دست دادن پست‌های کلیدی و منافع خویش ناراضی بوده و به بهانه‌های مختلف و با بزرگنمایی مشکلات به دولت حمله کرده و سعی در بی کفایت نشان دادن دولت دارند. 

رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی اضافه کرد: فشارهای خارجی همراه با تحریم‌ها که عمده آن‌ها به دلیل نقش موثر جمهوری اسلامی ایران و دیپلماسی فعال آن در منطقه به ویژه در کشورهایی نظیر سوریه، لبنان، افغانستان و عراق است.
 
شمسیان تاکید کرد:  همه این فشارها به نظام جمهوری اسلامی خواسته یا نخواسته و به حق یا به ناحق  به سمت قوه مجریه سوق داده می شود که دولت بایستی به عنوان مسئول اصلی و به تعیبر عامیانه تر متهم اصلی به همه آن ها پاسخ دهد.

وی عنوان کرد: دراین فضای سخت و سنگین خواسته و یا نخواسته این فشارها از سوی دولت و وزرا به سمت مدیران میانی و استانی سوق داده می شود و خطری که اینجا ممکن است روی دهد شتابزدگی در تصمیمات در اثر فشارهای وارده است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی یادآور شد: خوشبختانه استان خراسان رضوی این مزیت را داشته که مدیر ارشد استان فردی با تجربه و آگاه به مسائل است که تاکنون توانسته است  با اتحاد و همدلی بیشتر و با اتخاذ تصمیمات سنجیده تر و پایدارتر اهداف بلندمدت تر را نیز پیگیری نماید. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: