• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-14686-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

زندگی با یک حفره 9 سانتیمتری در مغز

پزشکان ایرلندی پس از معاینه پیرمرد 84 ساله متوجه شدند که بخش قابل توجهی از بخش راست لب پیشانی مغز این بیمار نابود شده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ساینس آلرت، این پیرمرد به علت مشکل در حفظ تعادل و زمین‌خوردن‌های مشکوک به پزشک مراجعه کرده و از سه هفته قبل از تشخیص نیز ضعف قابل توجهی را در قسمت چپ بدن تجربه کرده بود.

از آنجایی‌که علائم حرکتی این پیرمرد و مشکلات مربوط به عدم تعادل از مهمترین نشانه‌های سکته مغزی است، لذا پزشکان در اولین اقدام از مغز این پیرمرد تصاویر CT اسکن تهیه کردند.

پزشکان پس از بررسی تصاویر سی‌تی اسکن به شدت شگفت‌زده شدند، چرا که یک حفره 9 سانتیمتری در مغز از وقوع یک معجزه در علم پزشکی خبر می‌داد.

تحقیقات تکمیلی پزشکان بر روی مغز این پیرمرد نشان داد که علت وقوع این پدیده نادر ، بروز سرطان در استخوان‌های بینی است که باعث شده هوای تنفسی به درون محفظه جمجمه نفوذ کرده و این حفره نادر را تشکیل دهد.

پزشکان پس از تشخیص به موقع و انجام مراحل درمانی به ترتیب اهمیت مثل، خارج کردن هوای اضافی در مغز، انجام جراحی بر روی سینوس‌های بینی و برداشت تومورهای استخوانی این بیماری نادر را درمان کردند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: