• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-9585-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

کریمی قدوسی:

وزارت خارجه باید تکلیف 260 ایرانی در زندان ترکمنستان را تعیین کند

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:: آقای ظریف ضمن پاسخ به سوالات مطرح در صحن باید سریع‌تر تکلیف زندانیان ایرانی در ترکمنستان را تعیین کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از خانه‌ملت، جواد کریمی قدوسی در خصوص سوالات خود از وزیر امور خارجه، اظهار کرد: چهار سوال از وزیر امور خارجه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی پرسیده شد اما به جهت اقناع نشدن آن‌ها به صحن علنی ارایه شد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 260 ایرانی در زندان ترکمنستان محبوس هستند، عنوان کرد: متاسفانه آقای ظریف در عین ناباوری تاکید کردند که وزارت خارجه برای این افراد هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. این زندانیان که عمدتا به دلیل جرایم مرتبط با موادمخدر محبوس شدند، نیازمند دیپلماسی قوی هستند.

وی افزود: به واسطه قوانین موجود در حوزه دیپلماسی و تبادل مجرمین باید این زندانیان تعیین تکلیف شوند، متاسفانه وزارت امور خارجه در این زمینه کوتاهی کرده زیرا ارتباط ایران با کشور همسایه خود یعنی ترکمنستان در سطح خوبی است.

کریمی قدوسی ادامه داد: وزیر امور خارجه که توانسته مشکلات جهانی را با آمریکا و اروپا حل کند، قطعا با کشور ترکمنستان نیز می‌تواند ارتباط برقرار و تکلیف زندانیان را تعیین کند. این زندانیان
 ایرانی که بخش اعظمی از آن‌ها خراسانی هستند، در سیاه چال‌های مخوف نگهداری می‌شوند، بنابراین باید هر چه سریع‌تر به کشور بازگردانده شوند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سوال دیگری در خصوص نقش وزیر امور خارجه باند نیویورکی‌ها و ارتباط آن با برجام و مذاکرات نیز مطرح و برای تعیین تکلیف به صحن علنی ارایه شد. در مورد چهار نفوذی چون دری نجف‌آبادی و غیره در مذاکرات نیز توضیحاتی از سوی آقای ظریف داده شد که در این مورد نیز قانع نشدم. سوالات مذکور در قالب یک سوال تجمیع و در صحن علنی از وزیر امور خارجه سوال می‌شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: