• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-9685-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

دبیر حزب عدالت و آزادی در خراسان رضوی:

دلیل استیضاح، بیشتر مناسبات بین برخی نمایندگان و وزراست

دبیر حزب عدالت و آزادی در خراسان رضوی گفت: اگر استیضاح دلایل و برهان‌های خردپسند و جمع‌پسندی مناسب با منافع ملی کشور نداشته باشد باید به حال کشور و نمایندگان تاسف خورد.       

ناصر آملی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا- ‌منطقه خراسان، در خصوص استیضاح وزرا، اظهار کرد: برخی عنوان می‌کنند که نمایندگان استیضاح‌کننده به دنبال این هستند که اقوام و خویشان خود را در پستی نگه دارند. استیضاح دولت در این شرایط مشکوک است و چندان معمول نیست.
 
وی ادامه داد: تا پایان دولت آقای روحانی بیش از سه سال فرصت باقی است. وقایعی که طی این چند ماه اخیر مشاهده شده نشان دهنده این است که رقبای دولت آقای روحانی به دلایل مختلف به دنبال این هستند که از هر مسئله، مشکل و یا مشکل‌سازی برای ناکارآمد و ناتوان نشان دادن دولت استفاده کنند. 

دبیر حزب عدالت و آزادی در خراسان رضوی با بیان اینکه در دوره قبل از آقای روحانی مسائلی بسیار شدیدتر و مشکلاتی بسیار بزرگ‌تر در کشور وجود داشت، عنوان کرد: افرادی که به مردم می‌گفتند گرسنگی را تحمل کنید و نان و پیاز و اشکنه بخورید، در سخنرانی‌های عمومی خود به خاطر افزایش چند درصد تورم به شدت ابراز نارضایتی می‌کنند. 

آملی‌مقدم با اشاره به اینکه بسیاری از بحران‌هایی که در حوزه سیاست خارجی در کشور ایجاد شده، ریشه‌های داخلی دارد، تصریح کرد: اخیرا گروهی بی‌فرهنگ و مشکوک در لندن به سفارت ایران حمله کردند و اتفاقات ناخوشایندی را رقم زدند و در داخل کشور عده‌ای هیاهو و سروصدا به راه انداخته و اعتراض می‌کنند که به چه دلیل این عده به سفارت ایران حمله کردند اما همین افراد زمانی که در مشهد به سفارت عربستان و در تهران به سفارت عربستان و انگلیس حمله شد، نه تنها اعتراضی به حمله کنندگان نکردند بلکه از آن‌ها حمایت کرده و آن‌ها را به عنوان جوانانی عدالتخواه و طرفدار نظام و انقلاب تلقی کردند.

وی افزود: این وقایع و حرکات مشکوک است. مردم با خود می‌گویند که این استانداردهای دوگانه چه معنایی می‌تواند داشته باشد. اکنون جریان رقیب به یک باره در آستانه سال جدید بر دو وزیر برای استیضاح متمرکز شده‌ است. 

دبیر حزب عدالت و آزادی در خراسان رضوی عنوان کرد: آقای حجتی از جمله وزرایی است که با توجه به  وضعیت آب‌وهوایی کشور، دوران مدیریت ایشان هم در دولت اصلاحی و هم در این دولت نمره قابل قبلی دارد. به مدیریت آقای ربیعی می‌توان ایرادات و انتقاداتی وارد کرد اما نه به اندازه‌ای که در شرایط فعلی به سمت استیضاح رفت. من بعید می‌دانم که این استیضاح رای بیاورد. 

آملی‌مقدم افزود: شایعاتی وجود دارد و حتی برخی از عناصر جریان محافظه‌کار میانه عنوان می‌کنند این استیضاح بیشتر به دلایل شخصی و در مناسبات بین برخی نمایندگان و وزرا است تا اینکه در آن مسئله عمومی کشور مدنظر قرار گرفته باشد. 

وی اضافه کرد: اگر این استیضاح دلایل و برهان‌های خردپسند و جمع‌پسندی مناسب با منافع ملی کشور نداشته باشد باید به حال کشور و نمایندگانی که به خاطر مسائل شخصی، وزیری را در انجام خدمات و مدیریت دچار مشکل می‌کنند، تاسف خورد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: