• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-9785-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

علی لاریجانی:

جمهوری اسلامی در مسئله هسته‌ای سنجیده عمل کرد/زمینه‌ پیشرفت مهیاست

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف اظهارنظرهاي سطحي در برخی رسانه‌هاي داخلي و خارجي جمهوری اسلامی در سال‌هاي گذشته گام‌هاي سنجيده‎اي را برداشته و در مساله هسته‌اي بادقت عمل كرده‌است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، دکتر علي لاريجاني امروز 21 اسفندماه در شوراي اداري شهرستان قوچان كه در محل فرمانداري اين شهرستان برگزارشد، با بیان این مطلب اظهار كرد: امروز در شرايط ايران هم مقتضي و هم ضروري است كه همه يك‌دل به دنبال آباداني ايران باشيم. مقتضي از این جهت که زمينه‌هاي خوبي از كار فراهم و برخي چالش ها مرتفع شده است. 

وي با بيان اين نكته كه مشكلات و شيطنت‌هایی در عرصه جهاني وجود دارد و برخی در تلاش براي مسئله‌سازي در منطقه هستند، گفت: نظام جمهوري اسلامي ايران با رهبري مقام معظم رهبري در امور، آراسته و دقيق تصميم مي‌گيرد. 

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين جمله كه در منطقه ديگ جوشان امنيتي وجود دارد، تصريح كرد: ايران كشور امني است و از لحاظ ملاك‌هاي امنيتي، خوب جلو مي‌رود. 

لاریجانی ادامه داد: به اطراف نگاه كنيد در كشورهاي پاكستان، عراق و سوريه مشكلات بسياري ديده مي‌شود و بروي اين‌ها فكر و تصميم‌گيري شده است. 

وی عنوان کرد: برخي افراد و كشورهايي كه مساله‌ساز شده‌اند، حرف‌هاي بيهوده مي‌زنند، در صحنه بين‌الملل برخي كشورها غرش‌هاي نابه‌هنگام مي‌كنند و در شرايطي، تهديدهاي گنده‌تري هم مي‌كردند، اما جمهوري اسلامي از ورزيدگي ذهني خوبي برخوردار است و توانسته در آشفتگي منطقه هدايت خوبي انجام دهد. 

رييس مجلس شوراي اسلامي با بيان اين نكته كه برخي موسسات غربي نسبت به وزانت تصميمات ايراني و رفتار سنجيده ايران اذعان دارند، گفت: اين موضوع باعث مي‌شود دشمني آنان بيشتر شود كه بايد رفتار آن‌ها با دقت و به طور مستمر رصد شود.

لاریجانی با تاكيد بر مساعد بود شرايط براي تحولات اقتصادي در كشور گفت: از نظر سياسي قواي سه‌گانه ممكن است اختلاف نظري با يكديگر داشته باشند اما با رهبري و نظارت ايشان باهم كار مي‌كنند و هم‌گرايي در امور مختلف وجود دارد.

وي با بيان اين نكته كه مشكلاتي در كشور وجود دارد كه تاحدي به هم مربوط است، گفت: بايد با هم‌افزايي و هم‌گرايي قدم برداشت، اشتغال با گفتن حل نمي‌شود، بلكه بايد بسترهاي سرمايه گذاري فراهم شود و وقتي كه كار به دست مردم افتاد، اشتغال به وجود می‌آید.

سيستم اداري فرتوت است

لاریجانی در ادامه گفت: سيستم اداري فرتوت است و اشتغال از آن صورت نمی‌گیرد. نرخ بيكاري در قوچان عجيب است و بايد در اين زمينه كار شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بيان اينکه انقلابي بودن به اين است كه حواشي را كم و به مردم رسیدگی کنیم، گفت: اگر در سلايق به جان هم بيافتيم انقلابي و مسئوليت شناس نيستيم.

وی تصريح كرد: امسال با رايزني با مقام معظم رهبري بنا شد تا اگر در دولت و وزارت راه طرح‌هاي مهم وزارتي مانند راه‌آهن از طريق فاينانس دنبال و 15درصد ‏سهم دولت از صندوق برداشت شود. در صورت فراهم بودن این شرايط، امكان تحقق راه آهن مشهد-قوچان-بجنورد-گرگان فراهم مي‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بيان اين جمله كه ايران كشوري نفتي و گازي است اما معادن ارزشمندي دارد كه به آن بها داده نشده است، عنوان كرد: شوراي معادن استان و شهرستان براي استفاده و اكتشاف معادن كمك مي‌كند كه بايد بسیار همت كرد تا به ايجاد استغال و جلوگيري از تك محصولي بودن در نظام بودجه‌ريزي كمك مي‌كند.

لاريجاني با اشاره به تصويب اصلاحيه قانون بودجه امسال براي رفع موانع توليد، اظهاركرد: براين اساس كارخانجات و واحدهايي كه دچار مشكل سرمايه در گردش هستند به شرط بروز حوادث مالي هياتي براي اينكه وام به آن واحدها تعلق گيرد، تصميم مي‌گيرند و یا اگر از طریق بانك‌هاي شهرستان يا استانی صورت نگیرد، هياتي توسط بانك مركزي مشخص و تصميم نهايي اخذ مي‌شود. 

وی اضافه کرد: اين قاعده به مسئولين اجرايي اجازه مي‌دهد تا برخي از كارخانجات كه سرمايه‌گذاري دارند و دچار مشكل هستند با تزريق پول مشكل آن‌ها مرتفع گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به لزوم طرح توسعه روستاها و جلوگيري از مهاجرت بي‌رويه روستائيان گفت: 10هزار ميليارد تومان تسهيلات ارزان قيمت براي سرمايه گذاري در اطراف روستاها اختصاص يافته است. همين طور در تبصره 18 قانون بودجه اين موضوع تاكيد شده و منابعي مشخص شده كه به توسعه روستا و سرمايه‌گذاري در حاشيه روستاها منجر مي‌شود.

لاریجانی با اشاره به اينكه منطقه ويژه اقتصادي قوچان به زودي در دستور كار مجلس قرار مي‌گيرد و تصويب خواهد شد، افزود: اينكه بازارچه مرزي به واردات اجناس خارجي مبادرت مي‌كند  مطلوب نيست و در غرب و جنوب بازارچه‌هايي ايجاد شده و محصولات دست چندم از كشورهاي ديگر وارد مي‌شود اما هدف اصلي بازارچه صادرات است كه در حال حاضر تعدادي از مناطق آزاد از هدف اصلي خود دور شده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: