• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-15090-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

استاندار خراسان‌رضوی مطرح کرد؛

رشد 66درصدی تولید قطعات فولادی در استان

استاندار خراسان‌رضوی با بیان اینکه این استان در توليد مقاطع فولادی به زودي به يكي از قطب‌هاي فولاد كشور تبديل می‌شود، گفت: در زمينه توليد اين محصول 66درصد رشد داشتیم.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عليرضا رشيديان عصر امروز 21 اسفندماه در جلسه شوراي اداري شهرستان قوچان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، عنوان كرد: در آغاز سال 96 در مناطق استان خراسان  زلزله اي داشتيم و بیش از 1700 خانه ویران شد كه با همت دست‌اندركاران در کمتر از هشت ماه 1700 خانه ساخته شد.

استاندار خراسان رضوي با اشاره به  برگزاري انتخابات پرشور و افزايش شركت كنندگان نسبت به دوره گذشته گفت: این حضور پرشور مردم در تعیین سرنوشت خودشان  نمادي از مردم سالاری و موفقیت‌هایي است که مردم ما در خراسان‌رضوی و  در حوزه اقتصادی به دست آوردند.

وي با اشاره به صادرات 17درصدي توليدات استاني از رشد تمامي توليدات استاني خبر داد و اظهاركرد: خراسان رضوي در توليد مقاطع فولادی به زودي به يكي از قطب‌هاي فولاد كشور تبديل می‌شود و در زمينه توليد اين محصول 66درصد رشد داشتیم، همين طور در توليد فولاد خام 79 درصد، پروفیل 37 درصد و کاشی و سرامیک 72 درصد با رشد روبرو بودیم كه اين افزايش توليد افزايش صادرات و افزایش اشتغال را در پي داشته است.

رشيديان ادامه داد: براساس آخرین آمار كه توسط سازمان آمار در زمينه نرخ اشتغال در استان اعلام شده است،  نرخ بيكاري در پاییز سال جاري به کمتر از 8.8 درصد رسیده است که اميدواريم با  تقسیم کاری که در استان بین نهادها و ارکان‌ها و دستگاه‌ها انجام شده  تا آخر سال نسبت به کل سال قبل 1.5 درصد بتوانیم نرخ بیکاری را کاهش دهیم اما این به این معنا نیست که در استان ما بیکاری وجود ندارد، بلكه در اغاز اجراي طرح 320 هزار بیکار در استان وجود دارد و در حال حاضر به حدود 200 هزار رسیده است.

 وي با تاكيد برظرفيت استان و مردم در زمينه حل معضل بيكاري  و لزوم همكاري همگاني براي ايجاد استاني ثروتمند توام با امنيت گفت: خوشبختانه همکاری خوبی بین همه دستگاه‌ها وجود دارد و در این شهرستان همکاری خوبی بین امام جمعه، نماینده، دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی، انتظامی و نظامی وجود داشته و نتیجه‌ آن ايجاد آرامش است.

استاندار خراسان رضوي افزود: با تحولاتی که در جامعه ما در حال وقوع است، اعتقاد داریم که بر مسائل فائق می‌آییم و می‌بایست با کمک هم مشکلات را رفع کنیم.

رشیدیان با اشاره به اصلاح قوانین و آئین‌نامه‌ها در مجلس شوراي اسلامي  و اعطای اختیارات به استان‌ها که در قانون بودجه سال 97 صورت گرفته است، گفت: اختصاص اختیارات بیشتر برای استان‌ها در زمينه حل معضلات در مجلس و دولت آغاز شده است و رييس جمهور به دستگاه‌های دولتی تاکید کردند که حداکثر واگذاری به شهرداری استان‌ها بدهند تا سرعت حل معضلات، مشکلات اجتماعی، اداری و اقتصادی ما کاهش پیدا کند.

وي با اشاره به سبک زندگی اسلامی و ایرانی و توجه به ارزش‌های دینی و ارزش‌های ملی بر استفاده از  ظرفیت‌های جوانان از جمله ظرفیت‌های که در حوزه هنری دارند تاكيد كرد و افزود: بايد کمکی شود تا فرهنگسراهايي که مدت‌ها آغاز به ساخت شده و نیمه کاره مانده به سرانجام مناسبی برسانيم تا از اين نعمت برای فعالیت‌های فرهنگی استفاده بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: