• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-15190-5
  • خبرنگار : 15087
  • منبع خبر : ----

فرماندار قوچان:

نرخ بیکاری در قوچان با 3درصد کاهش روبرو بوده است

فرماندار شهرستان قوچان گفت: وضعیت بیکاری در شهرستان قوچان حدود 2.5 تا 3 درصد کاهش داشته است و باتوجه به اينكه براي كاهش نرخ بيكاري ايجاد 6800 شغل برای سال 96 در نظر گرفته شده بود و از اين ميزان 6100 شغل محقق شد. 

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، عليرضا قامتي عصر امروز درجلسه شوراي اداري شهرستان قوچان كه در محل فرمانداري اين شهرستان و با حضور علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي، عليرضا رشيديان استاندار خراسان رضوي، محمدعلي دستجردي امام جمعه شهرستان قوچان، هادي شوشتري نماينده قوچان و فاروج در مجلس شوراي اسلامي و عبداله حاتميان نماينده مردم درگز و جمعي از مديران اجرايي شهرستان برگزارشد، با اشاره به نرخ 82درصدي اشتغال در شهرستان قوچان اظهار کرد: شاغلان بخش کشاورزی در شهرستان قوچان 34درصد از جمعيت شاغلين شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند و همچنين 42.5 درصد در بخش خدمات و 24.1درصد در  بخش صنعت و 17.6 درصد در بخش عمومی  به فعاليت مي‌پردازند. 

وي ادامه داد: بیشترین اشتغال شهرستان در حوزه روستایی متعلق به بخش کشاورزی و دامپروری و در حوزه شهری صنعت و خدمات که سهم زيادي از اشتغال شهرستان را به خود اختصاص داده است.

قامتي با اشاره به خواسته شهرستان در هفت زمينه برای ارتفا شاخص‎هاي استان تصریح كرد: شاخص‌های شهرستان قوچان در استان در زمینه خدمات همچون آب، برق و گاز از میانگین شاخص استانی بالاتر است و در بحث گاز شهر باجگيران شهری به عنوان تنها نقطه جغرافياي شهری از نعمت گاز برخوردار نيست كه اميدواريم با مساعدت مسئولين رسانی مابقی روستاهای بخش باجگيران شهرستان از اين نعمت برخوردار شوند.   

وي در ادامه به بيان  برخي از مطالبات شهرستان پرداخت و عنوان کرد: ایجاد دانشکده پزشکی یکی از مطالباتی است كه نيازمند توجه خاص است تا مردم شهرستان از این موضوع بهره‌مند شوند.

فرماندار قوچان بر لزوم اجراي قطعه دوم آزادراه مشهد-بجنورد از محور چناران تا قوچان براي كاهش ضريب تصادفات در اين مسير تاکید کرد.

رييس شوراي اداري شهرستان قوچان تصريح كرد: يكي ديگر از خواسته‎هاي شهرستان قوچان ايجاد کارخانه پتروشیمی است و ديگري بحث ارتقای فرمانداري شهرستان قوچان به فرمانداري ويژه است كه در دولت دهم  در سخنانی که دکتر احمدی نژاد در قوچان داشتند قول ارتقا داده شد. 

وي افزود: يكي ديگر از خواسته‌هاي شهرستان ارتقای دو دهستان به بخش و سه نقطه مراکز دهستانی به شهر است.

قامتي در ادامه با اشاره به طرح راه‌آهن مشهد به گرگان گفت: انتظار است با توجه به تردد و مسیر قوچان،  که مسیری مسطح است، اجرای این پروژه از سمت مشهد به قوچان در اولویت قرار گيرد تا بتواند هم به بخش اشتغال و هم به بحث اقتصادی کمک کند.

فرماندار قوچان در ادامه بيان كرد: در بحث توسعه پایلوت روستایی  امسال 3.5 میلیارد تومان در این شهرستان ابلاغ شده و ثبت‌نام‌ها انجام شده و 1800 نفر در حوزه کشاورزی ثبت‌نام کردند در حالي كه در شهرستان قوچان حدود 3000 نفر ثبت‌نامی داریم و حداکثر توان ما در پرداخت مطالبات شاید 10درصد باشد. 

وی با تاكيد بر سردسير بودن شهرستان قوچان و ابلاغ اعتبارات در فصل سرما عنوان کرد: ابلاغ اعتبارات زماني است كه عملا فصل اجرای پروژه‌ها گرفته می‌شود و پیک اجراي پروژه‌ها نیز از دست مي‌رود و اين موضوع  مشکلات جدی در بحث اجرای پروژه‌ها در شهرستان‌هايي مانند قوچان ايجاد کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: