• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-18214-5
  • خبرنگار : 15279
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

95 درصد بازماندگان از تحصیل را به مدرسه بازگرداندیم

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: توانسته‌ایم حدود 95 درصد از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را در یک بازه زمانی کوتاه به کلاس‌های درس بازگرداندیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی خدابنده امروز در شورای آموزش و پرورش استان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برنامه‌هایی که در سال تحصیلی جاری توسط تیم اداره کل آموزش و پرورش تدوین شده، با جدیت پی‌گیری خواهد شد. با توجه به مقتضیات زمان، شرایط مالی و انسانی لازم است اقدامات اصلاحی که از پیش برنامه‌ریزی شده اجرا شود.

وی ادامه داد: تلاش شده است که فرهنگ قرآن، نماز، عطرت، سیره رضوی و حجاب و عفاف در اولویت کار قرار بگیرد و باعث ایجاد قدم‌های مثبت تربیتی در میان جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان شود. مشهد به عنوان پایتخت معنوی و فرهنگی جهان اسلام و قطب دینی و اعتقادی کشور شناخته شده‌است. با توجه به رویکرد فرهنگی مشهد ما باید برنامه‌های بیشتری را به حوزه‌های پرورشی و تربیتی اختصاص دهیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: از یک ماه پیش تاکنون رویدادهای خوبی در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش اتفاق افتاده است، ازجمله کسب مقام اول کشوری در مسابقات علمی و عملی در المپیاد فرش. مسابقات قرآنی در مرحله آموزشگاهی به پایان رسیده، ستاد اجرایی برگزاری مسابقات در استان تشکیل شده و در حوزه مشاوره نیز در سطح کشوری مقام کسب شده است.

خدابنده خاطر نشان کرد: ما توانستیم حدود 95 درصد از دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را در یک بازه زمانی کوتاه به کلاس‌های درس بازگردانیم. فعالیت‌های آموزش و پرورش در هر دو بعد کمی و کیفی بسیار گسترده است. بدیهی است که اجرایی کردن تمام برنامه‌ها نیاز به مشارکت درون دستگاهی و برون دستگاهی دارد. شورای آموزش و پرورش استان می‌تواند در توسعه و تسهیل مشارکت برون دستگاهی بسیار تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: اهداف شورای آموزش و پرورش بیشتر بر نظارت، مشارکت، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی متمرکز است. تغییر نگرش‌ها و گرایش‌ها در سطح جامعه، گفتمان‌سازی و فرهنگ‌سازی و مشارکت واقعی با آموزش و پرورش از انتظارات ما است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: