• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-14986-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد؛

تحصیل بیش از 2 هزار دانشجوی خارجی پزشکی در ایران

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تحصیل بیش از 2000 هزار دانشجوی خارجی در رشته پزشکی در کشور خبر داد.

دکتر باقر لاریجانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص بین‌المللی سازی دانشگاه‌های علوم پزشکی، اظهار کرد: ما در زمینه بین‌المللی‌سازی اقدامات زیادی انجام داده‌ایم و بسترها و چارچوب‌های لازم در اختیار دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته تا براساس آن بتوانند دانشجویان خارجی متناسب با شرایط کشور تربیت کنند. 

وی با بیان اینکه ما اختیارات زیادی را به مناطق آمایشی دانشگاه‌های علوم پزشکی داده‌‌ایم که می‌توانند دانشجویان خارجی را با توجه به ضوابط کشور جذب کنند، ادامه داد: این اقدام باعث شده که در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حرکت مطلوبی برای گسترش آموزش عالی در حوزه پزشکی انجام شود. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: کشور ما در حوزه پزشکی در منطقه سرآمد است و اگر ما بتوانیم قوانینی متناسب با آن را تنظیم کنیم، می‌توانیم در آینده نه چندان دور تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را جذب کنیم. 

لاریجانی با اعلام اینکه در حال حاضر در حوزه  پزشکی بیش از 2000 دانشجوی خارجی داریم، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که در افق کمتر از یک سال بتوانیم تعداد دانشجویان خارجی را در دانشگاه‌های علوم پزشکی دو برابر کنیم.

وی در خصوص دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند، عنوان کرد: این دانشجویان متناسب با شرایط دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنند، می‌توانند براساس قوانین وارد کشور شوند. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: افرادی که قصد دارند برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی به خارج کشور سفر کنند، بایستی با توجه به اینکه پزشکی یک رشته دشوار محسوب می‌شود، ابتدا شرایط تحصیل آن را داشته باشند و همچنین دانشگاه خارجی که می‌خواهند، وارد آن شوند را کنترل کنند که مورد قبول ایران باشد، تا پس از آن پایان تحصیل و برای بازگشت به کشور دچار چالش نشوند.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید براینکه ما می‌توانیم بسیاری از نیازهای کشور را با گسترش آموزش‌های مهارتی برطرف کنیم، تاکید کرد: ما قصد داریم رشته‌های آموزش‌های مهارتی را متناسب با نیازهای کشور گسترش دهیم و برای این کار موسسه‌ای در وزارت بهداشت ساماندهی شده که متناسب با تقاضاهای مطرح شده و تدوین چارچوب‌های آموزشی، مجوزهای دوره‌های مهارتی را صادر می‌کند. 

معاون آموزشی وزارت بهداشت اضافه کرد: حدود 200 بیمارستان آموزشی در کشور فعالیت می‌کنند که تمام آن‌ها مورد اعتباربخشی قرار گرفته‌اند و برخی شرایطی پیدا کردند که ما می‌توانیم اعتباربخشی آن‌ها را بپذیریم. همچنین بعضی از این بیمارستان‌ها نیاز به بازدیدهای مجدد دارند و برخی نیز اخطارهای آموزشی دریافت خواهند کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: