• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۰۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-8788-5
  • خبرنگار : 15170
  • منبع خبر : ----

صالحي‌امیری:

موفقیت در ورزش، یکی از راه‌های ایجاد نشاط در جامعه

رئيس كميته ملي المپيك گفت: موفقیت در ورزش یکی از راه‌های موثر در ایجاد نشاط در جامعه است.

به گزارش ايسنا- منطقه خراسان، رضا صالحي‌اميري در حاشيه مراسم تجليل از ورزشكاران خراساني كه در مسابقات بين‌المللی افتخارآفرینی کرده‌اند، اظهار کرد: مدال‌آوران را صرفا به عنوان فردی كه مدالی در مسابقات آسيايی و جهاني  كسب کرده‌اند، نمی‌بینیم بلكه فراتر از مدال، این عزیزان معيار هويت و غيرت ايراني هستند.

وی ادامه داد: تمام ورزشكارانی كه براي ملت شادي كسب كردند، نشان‌دهنده هويت و غرور ملي هستند.

صالحي اميري عنوان كرد: قبل از حضور در اين جلسه، ستادی عالي براي رويكرد ورزشكاران در جاكارتا برگزار كرديم تا بتوانيم در نيمه دوم سال ٩٧ با كسب مدال براي جامعه شور و نشاط به ارمغان آوريم.

رئيس كميته ملي المپيك تصريح كرد: شبی كه تيم ملي به جام جهاني صعود كرد، ميليون‌ها نفر از مردم ايران خوشحالي خود را نشان دادند و این مهم، نشان‌دهنده عمق ورزش در میان مردم است.

وي بيان كرد: نشاط محدود به كنسرت و شادي نيست، نشاط رضايت دروني يك جامعه نسبت به تحولات جامعه است. عده‌ای از دعا و نیایش شاد می‌شوند و عده‌ای از پخش سرود کشورمان در مسابقات و رويداد‌های ورزشی خوشحال مي‌شوند.
 
وي تصريح كرد: قطعا بايد به قهرمانان كشور افتخار كنيم، زيرا با وجود اینکه كشورهای همسايه ورزشكاران زيادي را به تابعيت خود در مي‌آورند تا بتوانند مدال كسب کنند، اما با این وجود این عزیزان عاشقانه برای کشور خود تلاش می‌کنند.

صالحي‌اميري اضافه كرد: اگر ورزشكاري از خراسان مدال كسب کند، نه تنها مردم خراسان خوشحال مي‌شوند بلكه تمام ايران از این موضوع خوشحال هستند.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: ورزشكار، نشان‌دهنده اخلاق و فضيلت‌هاست، وقتي نام جهان پهلوان تختي به میان می‌آید ياد نشاط و اخلاق  اين ورزشكار خواهيم افتاد.

وی در پايان گفت: فلسفه تشكيل المپيك اخلاق و  همبستگي است، به این فضيلت‌ها در ورزش بايد افتخار كنيم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: