• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-18414-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل اتوبوس‌رانی مشهد:

قیمت بلیت اتوبوس در فروردین افزایش نمی‌یابد

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد گفت: قطعاً در ایام نوروز و تا پایان فروردین ماه افزایش قیمتی در خدمات اتوبوس‌رانی نخواهیم داشت.

علی‌اصغر نیشابوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به تمهیدات این سازمان برای تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران در لحظه تحویل سال 350 دستگاه اتوبوس فوق‌العاده در نظر گرفته‌ایم که از نقاط مختلف شهر به سمت حرم سرویس‌دهی داشته باشیم.

وی ادامه داد: هم‌چنین برای روز اول فرودین ماه که هم‌زمان با سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی است 250 دستگاه اتوبوس فوق‌العاده در نظر گرفته شده که از نقاط مختلف به سمت حرم مطهر سرویس‌دهی انجام خواهند داد.

نیشابوری با اشاره به فعالیت 1720 اتوبوس و 202 دستگاه مینی‌بوس در سطح شهر مشهد، تصریح کرد: بازدید فنی اتوبوس‌ها از ابتدای اسفند ماه آغاز شده است و کلیه اتوبوس‌ها مورد بازرسی قرار گرفتند و ایرادات اتوبوس‌هایی که نقص فنی داشتند رفع شده است. همچنین ترمیم وضعیت ظاهری اتوبوس‌ها نیز انجام شده است.

وی با بیان اینکه «نظافت اتوبوس‌ها نیز در ایام فروردین مورد توجه قرار می‌گیرد»، خاطرنشان کرد: نظافت داخلی اتوبوس‌ها از نیمه اسفند ماه آغاز شد و بحث جرم‌گیری داخل اتوبوس‌ها، صندلی‌ها و کف اتوبوس‌ها در حال انجام است که تا اول فروردین به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد با اشاره به برگزاری طرح آموزشی «خانه بهار» برای اتوبوس‌رانان، عنوان کرد: در این طرح که از 16 بهمن آغاز و تا 25 اسفند ادامه دارد، 5500 نفر از نیروهای خدمات اتوبوس‌رانی و بخش سازمانی شرکت کردند. در مجموع 55 هزار نفرساعت دوره آموزشی در موضوعات رعایت مقررات راهنمایی‌ و رانندگی، فرهنگ میزبانی و نحوه برخورد و تعامل با مسافران برگزار شده است.

وی افزود: شناسایی و رفع دودزایی اتوبوس‌های دودزا موضوع دیگری بود که در دستور کار قرار گرفته و بر این اساس گشت خودرویی مشترک با همکاری اداره کل محیط زیست و معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد راه اندازی شده که در سطح شهر تردد کرده و کلیه اتوبوس‌های زیر نظر سازمان اتوبوس‌رانی را مورد معاینه فنی و ارزیابی قرار می‌دهند؛ اگر خودرو به نوعی دارای نقص فنی بوده و آلاینده شناخته شود از سرویس‌دهی خارج می‌شود و تا زمانی که نقص فنی رفع نشود امکان فعالیت نخواهد داشت، این موضوع برای تمام اتوبوس‌های سازمانی و بخش خصوصی و تحت نظارت در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: