• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-18614-5
  • خبرنگار : 15217
  • منبع خبر : ----

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی:

رویکرد جمهوری اسلامی مبارزه با چهارشنبه‌سوری نیست

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: تاکنون راهبرد نظام جمهوری اسلامی مبارزه با چهارشنبه‌سوری نبوده و حتی رهبر معظم انقلاب فرموده‌اند که چهارشنبه سوری با منابع دینی ناسازگاری ندارد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، سید جواد حسینی شامگاه گذشته  در نشستی با سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های اجرایی که با موضوع چهارشنبه سوری در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برخی گاهی ناآگاهانه و ناخودآگاه برخوردها با چهارشنبه سوری را از دایره اجتماعی به دایره سیاسی می غلطانند.

وی ادامه داد: چهارشنبه سوری یک سنت در جامعه ایران است که دارای ویژگی‌هایی از جمله دیرینگی، جمعی و آیینی است که هر سه ویژگی جنبه اجتماعی دارد. فرهنگ سازی برای انجام مراسم سنتی چهارشنبه سوری باید فارغ از نگاه سیاسی و همراه با رویکرد اجتماعی باشد.

حسینی درخصوص راهبرد جمهوری اسلامی در برخورد با چهارشنبه سوری عنوان کرد: راهبرد نظام جمهوری اسلامی نیز تاکنون مبارزه با چهارشنبه سوری نبوده و حتی رهبر معظم انقلاب فرموده اند که چهارشنبه سوری با منابع دینی ناسازگاری ندارد.

وی افزود: چهارشنبه سوری کارکردهای مثبت دارد؛ نشاط جمعی، همگرایی، انسجام ملی، همدلی، دوستی و آمادگی برای سال جدید می‌تواند از کارکردهای مثبت آن باشد.

 معاون اجتماعی،  سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: البته این مراسم همراه با کارکردهای نامناسب نیز بوده است که مهم‌ترین آنها ضربات جسمی و روحی‌ است که به افراد جامعه وارد می شود.

وی با بیان اینکه «با فرهنگ سازی طی 2 سال اخیر، آسیب ها و عوارض چهارشنبه سوری کمتر شده است»، افزود: آموزش، مشارکت اجتماعی، الگوسازی‌های مناسب، اقدامات و برنامه‌های جذاب برای جلوگیری از آسیب‌ها از جمله اقداماتی است که می‌تواند از آسیب‌های چهارشنبه سوری بکاهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: