• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-11687-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

/کتاب و کتاب‌خوانی/

10 داستان کودکانه برای فرهنگ‌سازی و بیان زیبایی‌های وقف

مدیرعامل به‌نشر گفت: مجموعه 10 جلدی «فرهنگ وقف» به قلم «سیدمحمد مهاجرانی» با هدف فرهنگ‌سازی و بیان زیبایی‌های وقف برای کودکان در قالب کتاب‌های پروانه توسط این انتشارات منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با بیان این که برادری، دوستی و فداکاری از مهم‌ترین توصیه‌های خداوند به انسان‌هاست، اظهار کرد: هدیه دادن، وقف، صدقه و ... که در شرع مقدس اسلام مورد تأکید قرار گرفته، از اموری است که دوستی و برادری ما را به دیگران ثابت می‌کند.

وی ادامه داد: اقدام افرادی که بخشی از ثروت و سرمایه خود را بی‌مزد و منت در اختیار دیگران قرار می‌دهند، نشانگر دلسوزی و احترام گذاشتن آن‌ها به حقوق دیگران است. 

مدیرعامل به‌نشر با بیان این که توجه به این مفاهیم ارزشمند از جمله وقف در تولید آثار این انتشارات با هدف فرهنگ‌سازی اسلامی و تبیین سبک زندگی اسلامی- ایرانی مدنظر است، افزود: در همین راستا به‌نشر مجموعه 10 جلدی «فرهنگ وقف» را در دست چاپ دارد.

سعیدی بیان روشن و ساده مفهوم و معنای وقف در فرهنگ دینی، آثار و برکات وقف، نقش وقف در تقویت بنیان‌های دینی و اخلاقی، نقش وقف در حفظ محیط زیست، نقش وقف در بهداشت و سلامتی و تندرستی، نقش وقف در گسترش دانش و ... را برخی از اهداف تولید این مجموعه برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: «سه سوته» عنوان نخستین جلد از این مجموعه است که به موضوع وقف ورزشگاه در محله‌ای می‌پردازد که کودکان این محله حسرت بازی در زمین چمن را دارند؛ این اثر 24 صفحه‌ای مصور اکنون در قطع خشتی با شمارگان 1000 نسخه منتشر شده و با قیمت 50 هزار ریال در دسترس کودکان و سایر مخاطبان قرار گرفته است.

مدیرعامل به‌نشر ادامه داد: «سوسن و سارا» با موضوع وقف برای مسجد و حسینیه، «درخت انجیر» با محوریت وقف درخت و حفظ محیط زیست، «آب و تاب» با موضوع وقف تجیهزات داخل پارک و محیط بازی و «سالن نمایش عمو حسن» با محوریت وقف سالن نمایش برای بچه‌ها، عناوین برخی دیگر از کتاب‌های این مجموعه است که به زودی توسط به‌نشر منتشر خواهد شد.

سعیدی تصریح کرد: «دایناسورها» با موضوع وقف کتاب برای بیمارستان کودکان، «پل دوستی» با محوریت وقف پل بر روی رودی خروشان، «دوربین یاسین» با موضوع وقف دوربین فیلمبرداری توسط یک جوان و «خانه لبخند» با محوریت وقف خانه‌ای روستایی برای مسافران دیگر عناوین این مجموعه است.

وی اضافه کرد: «بفرمایید برای دانش» نیز نام دیگر کتاب این مجموعه است و داستان دانشمندی را روایت می‌کند که در کنار خانه‌اش کارگاهی ساخته و آن را با وسایل علمی تجهیز کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: