• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-15690-5
  • خبرنگار : 15219
  • منبع خبر : ----

شهردار کلات:

نقش شهروندان در افزایش المان‌های نوروزی بسیار پررنگ بود

شهردار شهرستان کلات گفت: مشارکت و کمک مردم باعث شد المان‌هایی که در سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته بود بازسازی و در شهر نصب شود.

مسعود میراب در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب، در خصوص برنامه‌های نوروزی در شهرستان کلات، اظهار کرد: در ایام نوروز، تمامی دستگاه‌هایی که خدمات‌‌رسان هستند ایستگاه استقبال از مسافران نوروزی در ورودی شهر را به صورت منسجم بر عهده دارند و غرفه‌هایی را تهیه کردیم و تمام دستگاه‌ها در ورودی شهر مستقر و آماده خدمت‌رسانی به مسافران هستند، لازم به ذکر است که این اقدام برای اولین بار در شهرستان صورت گرفت. 

وی در خصوص المان‌های نوروزی، تصریح کرد: المان‌های هفت سین نوروزی برای دو الی سه نقطه از شهر تهیه شد که  تقریبا دو المان هفت‌ سین‌ از سال گذشته مورد استفاده قرار گرفته بود و توانستیم با کمک و مشارکت همشهریان آن‌ها را بازسازی کنیم و برای این کار فراخوان دادیم که افراد طرح‌های خود را ارائه دهند و این امر باعث شد که المان‌ها را از شرکت‌های دیگر تهیه نکنیم تا در این زمینه حداقل هزینه‌ها را داشته باشیم. تقریبا هزینه یک المان آماده خریداری شده را توانستیم با کمک همشهریان به چند المان هفت سین افزایش دهیم.

شهردار شهرستان کلات با بیان اینکه چهار تابلو  یک در دو تهیه شده که وسط بلوار شهرستان نصب می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از المان‌های نوروزی اقوام مختلف شهرستان کلات است که با لباس‌های محلی خودشان، هرکدام سینی به دست، هفت سین را حمل می‌کنند در فلکه شهرستان کلات نصب می‌شود.

میراب در خصوص زیباسازی و نظافت شهر برای ایام نوروز، عنوان کرد: برای نظافت شهر اقداماتی انجام شده؛ به این صورت که زنگ نظافت نواخته می‌شود و تمامی شهروندان و ادارات مشارکت می‌کنند و شاهد یک نظافت عمومی در شهر هستیم و این خانه تکانی را به صورت نمای بیرونی در شهر انجام می‌دهیم، همچنین دیوارهایی که قدیمی هستند رنگ پاشیده و طرحی بر روی آن‌ها نقاشی می‌شود. 

وی با بیان اینکه برای زیباسازی شهر گل‌کاری از جمله برنامه‌های ایام نوروز است، اضافه کرد: برنامه‌ای برای شب عید مدنظر داریم که در مسجد جامع شهر برگزار می‌شود و مردم را دعوت می‌کنیم که سال تحویل در این مسجد حضور داشته باشند و پذیرایی صورت گیرد، البته هدف ما بیشتر اقشار ضعیف و بی‌سرپرست هستند که در این مراسم حضور داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: