• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-15486-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

امضا تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت بهداشت تاتارستان

تفاهمنامه همکاری میان وزارت بهداشت جمهوری تاتارستان فدارسیون روسیه و دانشگاه علوم پزشکی مشهد  امضا شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکترایدال آیزاتگو، مدیرکل امور وزارت بهداشت جمهموری تاتارستان فدارسیون روسیه  در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اظهار کرد: در بازدیدهای انجام شده ازبخش‌های مختلف دانشگاه علوم پزشکی مشهد نسبت به موفقیت های این دانشگاه حیرت زده شدم. سازماندهی منظم صورت گرفته در دانشگاه  نیز بسیار موردتوجه بود و ما را به تقویت همکاری های مشترک با این دانشگاه علوم پزشکی  ترغیب نمود. 

وی، خواستار توسعه همکاری‌ها با دانشگاه علوم پزشکی مشهد شد و گفت: در این راستا تفاهم نامه ای بین شرکت ای هیدوز (شرکت تولید کننده شبیه سازهای پزشکی در جمهوری تاتارستان) با دانشگاه علوم پزشکی مشهد منعقد شد. 

مدیرکل امور وزارت بهداشت جمهموری تاتارستان افزود: این تفاهم نامه پیش عملکردی است برای آغاز همکاری مشترک جهت تولید شبیه سازهای آموزش پزشکی که به تولید مشترک ایران و روسیه (استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان) برسد. 

ایدال آیزاتگو اضافه کرد: از مزایای این تولید مشترک و تجهیز کردن دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دستگاه های آموزش پزشکی این است که با این همکاری، نه تنها ایران و مناطق مختلف از این خدمات بهره مند می شوند، بلکه کشورهای افغانستان، ترکمنستان و همسایه‌های ایران نیز از این مرکز که نمونه ای برای کل خاورمیانه خواهد بود استفاده می کنند.

وی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت حضور در جمهوری تاتارستان دعوت کرد و گفت: از دکتر دارابی به همراه همکارانشان دعوت می کنیم سفری به جمهوری تاتارستان داشته باشند تا همان گونه که امروز زیبایی ها و جدیت را در ایران دیدیم بتوانیم ما هم بخشی از کلینیک ها و متخصصان پیشرو خودمان را  معرفی کنیم و حوزه های همکاری دو جانبه پزشکی خود را بیشتر بررسی کنیم.

دکتر محمد رضا دارابی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در ادامه گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت کسب اعتبار بین المللی و بین المللی سازی تصمیم بر توسعه ارتباطات و تعاملات با سایر کشورها از جمله جمهوری تاتارستان از کشور روسیه گرفته است.

وی تاکید کرد: در همین راستا هیاتی از دانشگاه غازان جمهوری تاتارستان جهت ایجاد همکاری های آموزشی، پژوهشی و تکنولوژی در حوزه سلامت در مشهد حضور پیدا کرده تا در بازدید از یکسری واحدهای درمانی دانشگاه مشهد با حوزه فعالیت های دانشگاه آشنا شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد یادآور شد: در ادامه بنا شد تفاهم نامه ای بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و جمهوری تاتارستان دانشگاه غازان در زمینه های آموزشی، پژوهشی و انتقال تکنولوژی منعقد شود و در آینده نیز در زمینه تبادل استاد و دانشجو ارتباطات خوبی را ایجاد کنیم.

دارابی بیان کرد: ما تلاش داریم بتوانیم در ارتباطی دو سویه میان دانشگاه و استان خراسان رضوی و جمهوری تاتارستان زمینه را جهت ارتقای کیفی خدمات آموزشی، پژوهشی و درمانی به خصوص در زمینه ساخت سمیلاتورها یا شبیه سازی هایی که برای آموزش دانشجویان پزشکی در مقاطع به خصوص تخصصی نیاز است ایجاد کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: