• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-16090-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

هشدار به متخلفان چهارشنبه سوری؛

سه ماه تا يکسال حبس براي بر هم زنندگان آسايش عمومي شهروندان

فرمانده انتظامی کاشمر گفت: متاسفانه سالیانه با صداي مهيب و آتش مواد محترقه در شب چهارشنبه آخر سال، تعداد زيادي از شهروندان براي هميشه از نعمت ديدن و شنيدن محروم و بسیار ازافراد سالمند سکته قلبي مي کنند.

ابوالقاسم باقری در گفت‌‎وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با تاکید براینکه قبل از چهارشنبه آخرسال فرزندان را باید از خطرات آتش و باروت آگاه کرد و برای آنها از آيين‌هاي پاک ايراني با آنها سخن گفت، از خانواده‌ها خواست در شب چهارشنبه آخرسال، در کنار فرزندانشان باشند و با ایجاد محيطي صميمي کاری کنند تا فرزندان رغبتي به بيرون رفتن نداشته باشند.

وی با تاکید بر پرهیز از آتش زدن مواد منفجره دست ساز و غير استاندارد و مواد آتش زا مانند کپسول گاز، لاستيک، بنزين، الکل و کاربيت اظهار کرد: قبل از برپايي آتش، وسایل اطفاء آتش و جعبه کمک‌هاي اوليه را در دسترس قرار دهند.

فرمانده انتظامی کاشمر با بیان اینکه خانواده‌ها مراقب باشند مواد محترقه در نزديکي دستگاه‌هاي حرارتي و برقي نگهداري نشود، بیان کرد: قبل از برپايي آتش در معابر عمومي و محلات با ريختن خاک در محل آتش نباید گذاشت آسفالت معابر تخريب شود.

باقری با اشاره به اینکه در چهارشنبه آخرسال گروه سني نوجوان و جوان بيشترين آسيب را مي‌بينند، اظهار کرد: صداي انفجار مواد آتش زا، موجب عارضه رواني در نزد کودکان و افراد مسن و بيمار مي‌شود رعايت حال این افراد فراموش نشود.

وی در ادامه از سه ماه تا يکسال حبس براي بر هم زنندگان آسايش عمومي شهروندان خبر داد و گفت: براساس ماده 618 قانون مجازات اسلامي هرکس با هياهو و جنجال يا حرکات غيرمتعارف يا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسايش و آرامش عمومي گردد يا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا يک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

فرمانده انتظامی کاشمر همچنین با بیان اینکه براساس ماده 687 در پرونده هاي چهارشنبه سوري براي آن دسته از افرادي است که اقداماتشان به تاسيسات عمومي ضربه وارد مي‌کند  10 سال حبس اعلام شده است، افزود: علاوه بر موارد فوق چناچه افراد با وسيله نقليه (خودرو و موتور سيكلت) در اين شب ايجاد مزاحمت نمايند وسيله نقليه آنان تا پايان تعطيلات نوروزي در پاركينگ توقيف خواهد بود. 

باقری افزود: نيروي انتظامي با كساني كه در چهارشنبه آخر سال مبادرت به ايجاد بي نظمي و اخلال در نظم نمايند با قاطعيت برخورد خواهد كرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: