• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-19614-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل تاکسی‌رانی مشهد خبر داد؛

تجهیز 2000 تاکسی در مشهد به سامانه پرداخت الکترونیکی

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: 2000 تاکسی در مشهد به سامانه پرداخت الکترونیکی مجهز شده‌اند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سید مهدی علوی مقدم امروز در بیستمین جلسه علنی شورای شهر مشهد  که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: افزایش بودجه  تاکسی‌رانی در سال 97 مبتنی بر شعار شهر هوشمند است. در این حوزه برنامه‌های عملیاتی داریم؛ یکی از این موارد اجرای سامانه هوشمند و پرداخت الکترونیک در ناوگان تاکسیرانی است که  فاز اول شروع شده و 2000 دستگاه ناوگان ما به این سیستم مجهز شده‌اند. امیدوار هستیم بتوانیم در سال آینده کل ناوگان را مجهز به این سیستم کنیم که شهروندان از طریق کارت‌های شتاب و من کارت پرداخت کرایه انجام دهند.

وی ادامه داد: در سیستم سامانه هوشمند که  روی تاکسی‌ها نصب شود امکان مدیریت ناوگان، مدیریت اعزام و... هم دیده شده است. در اواخر ماه‌های اخیر شورای پنجم مصوبه‌ای  در زمینه سیستم‌های تاکسی اینترنتی داشت که امیدوار هستیم  در شورای حلاختلاف تصویب شود و بتوانیم این تاکسی‌ها را ساماندهی کنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری مشهد خاطر نشان کرد: سیستم‌های نظارتی و کنترلی ما به هوشمند تغییر کرده است و تا الان حدود 37 دستگاه دوربین را در سطح ایستگاه‌ها نصب کردیم و سامانه نظارت هوشمند هم از اوایل سال آینده بهره‌برداری می‌شود  تا نظام بازرسی و کنترل ما از روش سنتی به روش هوشمند سیستمی تغییر رویه پیدا کند.

علوی‌مقدم با بیان اینکه «از دیگر اقدامات ما در سال آینده ارتقای کیفییت تاکسی‌رانی است»، عنوان کرد: ما براساس ضوابط باید سالانه حدود 10 درصد ناوگان را نوسازی کنیم. در مجموع 13 هزار ناوگان داریم و سالیانه باید  1300 ناوگان را نوسازی شود. در این راستا اولینقرارداد را در خصوص بهبود تاکسی ون بسته‌ایم و حدود 20 دستگاه ون  وارد ناوگان شده‌است. در خصوص موضوع خودروهای برقی هم مذاکراتی انجام شده و امیدوار هستیم  بتوانیم ناوگان هیبریدی و برقی را هم  را وارد چرخه عرصه حمل و نقل تاکس‌ رانی کنیم.


به گزارش- ایسنا، بودجه سال 97 سازمان تاکسی‌رانی که از حیث منابع به مبلغ 68.955.000.000 (شصت و هشت میلیارد و نهصد و پنجاه و پنج میلیون) ریال و از حیث مصارف به مبلغ 68.955.000.000 (شصت و هشت میلیارد و نهصد و پنجاه و پنج میلیون) ریال (که منابع و مصارف نسبت به بودجه سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است) با رعایت تبصره های زیر و به شرح آلبوم پیوست ممهور به مهر شورای اسلامی شهر به تصویب رسید. 

تبصره‌اختصاصی:
بهای خدمات تاکسی‌رانی در سال 1397 بر اساس جدول پیوست آلبوم بودجه به تصویب رسید. (به غیر از ردیف 18 جدول بهای خدمات مربوط به حق الامتیاز نقل و انتقال تاکسی که نرخ سال 1396 مورد تایید قرارگرفت)


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: