• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-11987-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

دبیر اجرایی خانه فیلم مشهد:

«خانه فیلم» با هدف رشد و ارتقای سینمای خراسان راه‌اندازی می‌شود

دبیر اجرایی خانه فیلم مشهد گفت: «خانه فیلم» با هدف رشد و ارتقای سینمای خراسان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، حسن کمالیان که صبح امروز در محل انجمن سینمای جوان مشهد سخن می‌گفت در ادامه اظهار کرد: اعتقاد ما این است که شرایط در دهه اخیر به نحوی پیش رفته است که گروه‌های هنری از یکدیگر فاصله گرفته‌اند و شرایط به نحوی رقم خورده است که افراد به صورت جمع‌های کوچک درآمده‌اند.

وی تصریح کرد: طی تحقیقاتی که ما انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که در گذشته تشکیلاتی به نام خانه فیلم وجود داشته که محل اجتماع همه اهالی هنر که به نحوی به سینما مربوط بوده‌اند؛ بوده است.

دبیر اجرایی خانه فیلم مشهد خاطرنشان کرد: طی تحقیقات ما هنرمندان به کمبود چنین فضایی اشاره داشتند و ما از همین رو به این نتیجه رسیدیم که باید خانه فیلم را احیا کنیم تا شرایط به گونه‌ای پیش برود که بتوان از این مجموعه به عنوان مرکزی برای اجتماع هنرمندان سینما استفاده کرد. 

کمالیان عنوان کرد: خانه فیلم هم‌افزایی بین هنرمندان سینما را رقم خواهد زد تا نقطه‌ای برای اتکای هنرمندان سینما باشد تا با استفاده از ظرفیت بالای این هنرمندان زمینه برای رشد و ارتقای فعالیت‌های سینمایی فراهم شود.

وی اضافه کرد: خانه فیلم می‌تواند زمینه‌ای را برای آموزش سینما فراهم کند و از آن‌جا که چنین مجموعه‌ای همیشه میهمانانی را خواهد داشت زمینه برای معرفی بیشتر این مجموعه به سایر نقاط کشور فراهم می‌شود که خود این معرفی برای مجموعه ظرفیت‌آفرین خواهد بود.

دبیر اجرایی خانه فیلم مشهد با بیان اینکه امروز دسترسی به فیلم مانند گذشته سخت نیست؛ گفت: از همین رو ما می‌کوشیم تا برای خانه فیلم مزیت‌هایی را ایجاد خواهیم کرد که شرایط متفاوتی را برای سینمای استان فراهم کنیم کاری که از طریق برگزاری ورکشاپ‌ها و کارگاه‌های آموزشی و همچنین برگزاری تورهای مختلف آن را پیگیری خواهیم کرد.  

کمالیان اظهار کرد: مثلا هنگامی که سریالی در شهرک غزالی در حال ساخت است ما می‌توانیم هنرمندانمان را به این مجموعه ببریم یا حتی تورهای خارج از کشور مانند تور بالیوود را به همین شکل برگزار کنیم یا از ظرفیت اساتید دانشگاه‌های هنر خارج از کشور نیز بهره ببریم.

وی ادامه داد: برای ارتقای وضعیت مجموعه انتشار فصل‌نامه تخصصی خانه فیلم نیز در دستور کار قرار دارد که امیدواریم بتواند مثمر ثمر باشد.

دبیر اجرایی خانه فیلم مشهد تصریح کرد: امیدواریم تا با همکاری و هم‌افزایی اهالی هنر و به خصوص اهالی رسانه در مشهد بتوانیم این مجموعه را به محملی برای رشد و ارتقای سینمای استان تبدیل کرده و از ظرفیت‌ها، نیروها، امکانات و موقعیت‌هایی که در اختیار مشهد قرار دارد بهترین و بیشترین استفاده را انجام بدهیم.

کمالیان خاطرنشان کرد: با دست‌یابی به نظرات و پیشنهادات هنرمندان و اهالی رسانه قطعا هرچه بهتر و بیشتر خواهیم توانست در این مسیر موفق باشیم.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در اوایل سال آینده شاهد راه‌اندازی مجموعه خانه فیلم و شروع به کار آن خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: