• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-19914-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل تاکسی‌رانی مشهد مطرح کرد:

رویکرد شهرداری در خصوص تاکسی‌های اینترنتی اجرای قانون است/ باید واقعیت‌ را بپذیریم

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی مشهد گفت: سیاست شهرداری مشهد در حوزه تاکسی اینترنتی اجرای قانون است؛ نه یک گام بیش‌تر و نه یک گام کم‌تر.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی علوی مقدم در نشست خبری نوروزی معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد که امروز در شهرداری مرکز برگزار شد، با اشاره به موضع این سازمان در خصوص تاکسی‌های اینترنتی، اظهار کرد: سیاست شهرداری مشهد در شرکت‌هایی که در حوزه اینترنتی کار می‌کنند، قوانین و دستورالعمل‌های بالادستی و قوانین و مقرراتی است که از قبل وجود داشته است، لذا رویکرد شهرداری اجرای قانون است؛ نه یک گام بیش‌تر و نه یک گام کم‌تر.

وی ادامه داد: در سنوات قبل هم مجموعه ناوگانی که پلاک «ت» نداشتند در سطح شهر فعالیت می‌کردند. بیش از 25 هزار تاکسی در مشهد در  بخشی مسافربرهای شخصی و تاکسی‌های تلفنی فعالیت می‌کنند و با ورود تاکسی‌های اینترنتی اتفاق خاصی در این حوزه نیفتاده تنها مدل کار فرق کرده است.

علوی‌مقدم تصریح کرد: ما باید واقعیت را بپذیریم این نوع سرویس با توجه به اینکه افزایش بهره‌وری را با خودش آورده است هزینه تمام شده کمتری از آژانس‌ها دارد چراکه در این سیستم هم در مسیر رفت و برگشت جابه‌جایی مسافر انجام می‌دهد و این امکان وجود دارد که نرخ را کاهش دهد و حوزه رقابتی را به وجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: با این وجود ما برنامه‌های حمایتی از تاکسی‌های رسمی داریم. ما در کلیه مبادی ورودی شهر فقط تاکسی مستقر هستند و هیچ شبکه دیگری وجود ندارد، همچنین خیابان‌های اصلی دست تاکسی‌های رسمی است از طرفی تاکسی‌ها می‌توانند در خطوط ویژه حرکت کنند و محدودیت ندارند و این امتیازاتی است که تاکسی‌ها نسبت به خودروهای دیگر دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسی‌رانی مشهد، عنوان کرد: هم‌چنین  یکی از شرکت‌های ما در حال اپلیکیشن را آماده کرده که خودش وارد این حوزه شود و ما هم آمادگی داریم که ناوگان گردشی هم در این سیستم‌ها خدمت کنند.

وی افزود: به هر حال ما باید کاری کنیم که به جهت سهولتی که این سامانه‌ها دارند بتوانند از آن استفاده کنند و هم تاکسی‌ها در فضایی قرار بگیرند که باعث مشکلات معیشتی آن‌ها نشوند.علوی مقدم همچنین با اشاره به قیمت بالای تاکسی‌های فرودگاه و منع ورود تاکسی‌ها به فرودگاه، گفت: آن چیزی که مردم کم‌تر به آن توجه کنند شرایط خاص تاکسی‌های فرودگاه و منتظر بودن چندساعته این تاکسی‌ها برای مسافر است. قیمت‌ها هر ساله توسط سازمان تاکسی‌رانی تهیه و تصویب می‌شود و لذا ما هیچ نرخ چند برابری در تاکسی‌های فرودگاه نداریم و اگر کسی تخلف کند با او برخورد می‌شود.

وی ادامه داد: هم‌چنین در موضوع منع ورود تاکسی‌های شخصی و اینترنتی به فرودگاه هر مکانی متناسب با شرایط خود قوانین و مقرراتی دارد و سازمان فرودگاه‌ها و وزارت راه و شهرسازی هم نظارت خاصی بر این موضوع دارد و قوانینی برای آن در نظر گرفته است و این موضوعی نیست که از طریق شهرداری منع شده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: