• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-11085-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

فرماندار مشهد مطرح کرد؛

طراحی دشمن برای مقصر جلوه دادن حاکمیت در حوادث و اتفاقات کشور

فرماندار مشهد گفت: اکنون در فضای مجازی دشمن به گونه‌ای طراحی کرده که در کوچکترین اتفاقی حاکمیت و جمهوریت اسلامی مقصر است، البته خودمان نیز مقصر هستیم، زمانی که در رقابت‌های سیاسی خواستیم از کوچکترین تا بزرگترین مساله را به گردن جناح مقابل بیاندازیم نتیجه این می‌شود.
 
به گزارش ایسنا-‌ منطقه خراسان، محمدرحیم نوروزیان امروز 22 اسفندماه در شورای اداری شهرستان مشهد که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: امروز مصادف با بزرگداشت روز شهید و صدور فرمان امام راحل در تاسیس بنیاد شهید است. 

وی ادامه داد: بنیاد شهید باید این برنامه‌ریزی را داشته باشد و تقویم زمانی تدوین کند تا تمام مدیران و مسئولین دستگاه‌ها و ادارات این توفیق را پیدا کنند که هرچند وقت یک بار با خانواده شهدا دیدار کنند. آن‌ها به این کار نیازی ندارند اما ما نیازمند این کار هستیم. ما هرچه داریم از شهدا است. 

نوروزیان با بیان اینکه ما در خراسان و منطقه دو با مسائل و مشکلات کمتری مواجه بودیم، عنوان کرد: این امر بدین دلیل است که بازرسی در بسیاری از این موارد ورود کرده و پیگیری انجام داده است. پیشنهاد ما این است که دستگاه‌هایی که بیشترین گردش مالی را دارند و دستگاه‌های حاکمیتی که فرمانداری جزء آن‌ها است، حداقل سالی یک بار بازرسی شوند تا اشکالات معلوم شده و اگر موضوعی هست رفع و پیگیری شود. البته نیروهای سازمان بازرسی کافی نیست تا به طور مرتب سرکشی کند.

فرماندار مشهد ادامه داد: سیستم کشور ما نرمال و استاندار نیست که وقتی فردی به مدیریت می‌رسد مراحلی را طی کرده باشد. سیستم جامعیت لازم را ندارد. گاهی فردی در مسندی قرار می‌گیرد که آموزش‌های لازم و توجه کافی از قبل وجود نداشته ضمن این که ما به لحاظ گرفتاری‌ها و عدم تناسب کار و وظایف گاهی از برخی از موارد غفلت می‌کنیم.

وی گفت: دشمنان در کشور ما شرایطی را ایجاد و سناریویی را طراحی کرده‌‌اند که در دی‌ماه رقم خورد و به بهانه اعتراضات به اغتشاشات منجر شد. کماکان این وضعیت در فضای مجازی و رسانه‌ای که آن‌ها مدیریت می‌کنند، دنبال می‌شود. آن‌ها به مناسبت‌های مختلف اقدامات و برنامه ریزی‌هایی داشتند که با هوشیاری مردم و دستگاه‌های امنیتی، این توطئه‌ها خنثی شد.

نوروزیان افزود: یکی از تبلیغات سنگینی که دشمن آغاز کرده این است که موضوع چهارشنبه سوری را به شکلی جهت دهد تا برخی از افرادی که توجه ندارند، از سر احساسات و هیجانات اقدامی را انجام دهند که نتیجه آن ممکن است خسارت و آسیب برای جامعه باشد. در این ایام با اقدامات آتش‌سوزی مواجه هستیم که خطراتی برای اموال عمومی، اداری و مردم به وجود می‌آورد و باید در این مورد مراقبت کنیم.

فرماندار مشهد ادامه داد: ما در شورای تامین استان و شهرستان دستورالعمل‌ها و تکالیف هر دستگاه را اعلام کردیم. باید امروز و فردا هوشیاری مضاعفی داشته باشیم تا در این ایام آخر سال به دلیل کم‌توجهی و بی‌توجهی خسارتی به اموال عمومی و مردم وارد نشود.

وی با اشاره به اینکه  سالانه زائرین و مسافرین زیادی وارد مشهد می‌شوند که حتما باید به نکاتی توجه کنیم، تصریح کرد: تامین نظم و امنیت در مسیرهای تردد و حضور مردم و اماکن تفریحی و اقامتی از نکاتی است که باید با نگاه ویژه‌ای به این موضوع توجه شود. باید گشتی‌ها و مراقبت‌ها را در مناطق مسکونی کسب و کار و تردد زائرین بیشتر کنند تا در این ایام مشکلی ایجاد نشود. افراد، دستگاه‌ها و نهادهایی که متولی رصد بازار و نظارت بر قیمت‌ها هستند، باید حتما در این ایام رصد شوند. ممکن است برخی از افراد سودجو بخواهند از این اوضاع استفاده کنند که در این صورت برای مردم مشکل ایجاد می‌شود.

فرماندار مشهد افزود: باید برکیفیت کالا، نظارت بر قیمت‌ها، خدمات ارائه شده و محصولاتی که عرضه می‌شود به ویژه در مبادی ورودی و مراکز مسکونی، توجه شود. حمل و نقل عمومی، سرویس‌دهی مناسب، نظارت بر قیمت‌ها باید با دقت کنترل شود تا خلائی وجود نداشته باشد. بخشداران باید به مساجد و اماکن بین راهی توجه ویژه‌ای کرده و از نظر عمومی نظارت و کنترل کنند. امور مساجد، اوقاف و افرادی که دست اندرکار هستند باید در این خصوص برنامه‌ریزی داشته و آن را دنبال کنند. 

نوروزیان ادامه داد: پایگاه‌های امدادی باید آمادگی بیشتری داشته باشند. در این ایام برودت هوا و بارندگی را داریم که نباید غافلگیر شویم. اکنون در فضای مجازی دشمن به گونه ای طراحی کرده که در کوچکترین اتفاقی حاکمیت و جمهوریت اسلامی مقصر است البته خودمان نیز مقصر هستیم، زمانی که در رقابت‌های سیاسی خواستیم از کوچکترین تا بزرگترین مساله را به گردن جناح مقابل بیاندازیم نتیجه این می‌شود. سوء‌مدیریت وجود دارد و ما منکر این قضیه نیستیم. باید مراقبت کنیم تا اتفاقی رخ ندهد که بعد عنوان کنیم ما نمی‌دانستیم.

فرماندار مشهد با بیان اینکه همه باید با آمادگی در این ایام حضور داشته باشند، عنوان کرد: مدیری که می‌خواهد در مشهد کار کند نباید در این ایام از شهر خارج شود. شرایط مشهد این گونه است.

نوروزیان بیان کرد: شرکت‌های امداد خودرو باید کنترل شوند و دقیق کار خود را انجام دهند. پخش فرآورده‌های نفتی باید دقت کنند تا جایگاه‌های سوخت، بنزین، گازوئیل و CNG دچار مشکل نشوند. پلیس راهور باید برای برقراری نظم و امنیت دقت کند و برنامه داشته باشد.

وی گفت: ما هر سال ورودی اضافه به مشهد داریم یعنی زائر و مسافری که به مشهد می‌آیند هر سال آمارش بیشتر می‌شود. بخشی از زیرساخت‌های ما دچار مشکل است و باید مدیریت شود که اگر این کار صورت نگیرد حتما با مشکل مواجه خواهیم شد. یکی از حوادثی که در این ایام اتفاق می‌افتد تصادفات است که اگر اقدامات پیشگیرانه و به هنگام داشته باشیم می‌توانیم از آن‌ها جلوگیری کنیم. شورای مدیریت بحران آمادگی داشته باشد که اگر حوادث طبیعی ایجاد شد و بلافاصله فراخوان دادیم، حضور پیدا کنند.
 
فرماندار مشهد ادامه داد: ما از تمام دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی توقع داریم که برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی برنامه داشته باشند. با این تعداد زائر و مسافر که از سراسر کشور وارد مشهد می‌شوند، فرصت مناسبی است که برنامه‌های مناسبی داشته باشیم تا مردم استفاده کنند.

نوروزیان با اشاره به اینکه محور و مدار اصلی کارها، رعایت تکریم و احترام مردم است، خاطرنشان کرد: اگر فردی مطالبه‌ای دارد نباید با او برخورد نامناسب صورت گیرد. ما وظیفه و تکلیف داریم، کارگر مردم هستیم و هیچ منتی نداریم. کشیک‌های خدمات‌رسانی باید چک شود.

وی بیان کرد: شورای شهر در مسائل و مشکلاتی که بخش رضویه دارد، پیگیری کردند. یکی از مشکلات این است که سرزیر برخی از مشکلات به روستاها و بخش‌های مجاور از جمله رضویه وارد می‌شود. مشکلاتی مربوط به صنایعی که وجود دارد و دپوی محل دفن زباله که شورای شهر آنجا بازدید داشتند و پیگیری انجام دادند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: