• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-11884-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار و فرماندار مشهد خبر داد

ایجاد بیش از 74 هزار شغل در شهرستان مشهد از ابتدای سال جاری تاکنون

معاون استاندار و فرماندار مشهد عنوان کرد: مجموع آمار و ارقام نشان دهنده ایجاد 74 هزار و 753 مورد شغل است. با این حال هنوز به رقم تعهد شده نرسیده ایم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان محمدرحیم نوروزیان امروز در کارگروه اشتغال شهرستان مشهد در فرمانداری گفت: شعار سال 96 «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» بوده و مسئولیت ما نیز تحقق همین هدف است. یکی از عمده ترین مسایل و مشکلات مردم هم امر اشتغال و مسایل اقتصادی است؛ بنابراین باید دید دستگاه ها در این مهم چه کار کرده اند.

وی با بیان اینکه تعهد شهرستان مشهد برای ایجاد اشتغال بیش از 80 هزار شغل بوده، گفت: در حال حاضر 35 هزار مورد آن در سامانه مربوطه ثبت شده که این تعداد به همراه موارد اعلام شده و ثبت نشده دستگاه ها، به حدود 45 هزار می رسد.

معاون استاندار و فرماندار مشهد با بیان اینکه در مجموع 52 هزار و 253 مورد اشتغال در شهرستان ایجاد شده که بخشی از این موارد ثبت در سیستم نشده است، تصریح کرد: همچنین امسال حدود 22 هزار و 500 اشتغال جدید داشته ایم که ماحصل راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی در مشهد بوده که مجموع این آمار و ارقام نشان دهنده ایجاد 74 هزار و 753 مورد شغل است. با این حال هنوز به رقم تعهد شده نرسیده ایم.

نوروزیان تاکید کرد: باید توجه داشت عملکرد استان در این حوزه به مشهد بستگی دارد چون بیش از نیمی از جمعیت استان در این شهر ساکن است. اگر تلاش کنیم در مشهد کاری انجام دهیم، شهرستان های تابع استان نیز به طور جدی به اجرای آن اهتمام می ورزند. 

وی با تاکید بر ضرورت التزام دستگاه ها به اجرای تعهدات خود در ایجاد اشتغال تصریح کرد: تعهد ایجاد اشتغال در دستگاه های استان و شهرستان، دستوری از سوی استاندار به عنوان عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان است. اداراتی که در خصوص سهم اشتغال خود  مساله دارند، باید این مساله را برای سال آینده مطرح کنند و اکنون به فکر اجرای تعهدات خویش باشند. مبنای ما در ارزیابی عملکرد دستگاه ها برای ایجاد اشتغال همان سقفی که استان مشخص کرده است، خواهد بود.

نوروزیان خاطرنشان کرد: این سهمیه براساس شرایط موجود و ظرفیت استان برای هر دستگاهی مشخص شده است. در حال حاضر حدود 3.5 میلیون نفر بیکار در کشور وجود دارد. اگر در هر سال، یک میلیون شغل ایجاد کنیم باز هم از انتظارات عقب هستیم. به همین جهت است که باید در این موضوع بلندپروازانه حرکت کنیم تا فاصله ها را کمتر کنیم.

معاون استاندار و فرماندار مشهد با بیان اینکه باید اطلاعات اشتغال در شهرستان براساس ثبت در سامانه استخراج شود، گفت: اگر قرار باشد دستگاه ها سامانه کنار گذارده و به سلیقه خود عمل کنند، مسایل به صورت سلیقه ای پیش خواهد رفت. این سامانه منجر به شفافیت اطلاعات خواهد شد که یکی از مشکلات ما نیز نبود شفافیت است.

نوروزیان با تاکید بر لزوم اهتمام دستگاه ها به جذب اعتبارات اشتغال روستایی عنوان کرد: در جلسه فرمانداران و استانداران، معاون اول رئیس جمهور، دکتر جهانگیری، تاکید داشت باید تسهیلات اشتغال روستاییان حتما در زمان خود جذب شود و باید مراقبت کرد این اعتبارات در مسیر دیگری هزینه نگردد.

معاون استاندار و فرماندار مشهد تاکید کرد: برای ایجاد اشتغال باید همگرایی بیشتری داشت و رویکردها را اصلاح کرد و همه باید به دولت در این امرکمک کنند. در حال حاضر هنوز همخوانی کاملی وجود ندارد.

وی با انتقاد از عدم حضور روسای چند دستگاه در جلسه شورای اشتغال شهرستان مشهد عنوان کرد: بررسی شود هر کدام از مدیران دستگاه ها و اداراتی که در سال 96 در شورای اداری و کارگروه ها بیش از 3 جلسه غیبت غیرموجه داشته اند، اسامی اعلام شود. چنین مدیری حتما مناسب مسئولیت در مشهد نخواهد بود و تصمیمات مقتضی را در این مورد خواهیم گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: