• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-12084-5
  • خبرنگار : 15090
  • منبع خبر : ----

قرار همکاری تامین تجهیزات خط 3 قطار شهری مشهد توسط کشور اسلوونی

امروز هیاتی تجاری از کشور اسلوونی با شهرداری مشهد و حوزه اقتصادی استانداری خراسان رضوی دیدار داشتند که زمینه های مشترک همکاری بین مشهد و استان با این کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان کریستیانا رادی، سفیر کشور اسلوونی در ایران، عصر امروز در دیدار علی رسولیان، سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی، در استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: علت اصلی سفر ما به مشهد کمک به یکی از شرکت های مان در مشهد است که قرار است برای تامین تجهیزات خط 3 متروی مشهد همکاری داشته باشد.

وی ادامه داد: در استان خراسان رضوی موقعیت های زیادی وجود دارد که باید روی یک زمینه تمرکز داشته باشیم. باید در نظر داشت ایران تنها تهران نیست. به همین جهت است که در مشهد تمرکز کرده ایم چراکه موقعیت های زیادی در مشهد وجود دارد. قطعا ظرفیت های این استان را از نزدیک بررسی خواهیم کرد. 

رادی با بیان اینکه بدون هیچ شکی ظرفیت های این استان می تواند موقعیت خوبی برای همکاری باشد، تصریح کرد: کشور اسلوونی با وجود 2 میلیون جمعیت بر صادرات تمرکز دارد. توان ما در زمینه های هایتک بوده اما با این جمعیت کم کشورمان جای رشدی برای بازار نیست و به همین جهت دنبال بازارهای جدید هستیم.

سفیر کشور اسلوونی در ایران اضافه کرد: در حال حاضر در چند زمینه مانند خودرو و انرژی های خورشیدی و پاک ظرفیت همکاری با خراسان رضوی وجود دارد. در حال حاضر اسلوونی در تولید هر خودروی مرسدس بنز 36 قطعه را تهیه می نماید که این قطعات تولید اسلوونی است. ایران نیز در زمینه صنعت خودرو فعالیت های خوبی انجام می دهد اما ما به طور کامل در جریان توانمندی های این کشور نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: اسلوونی در زمینه نانوتکنولوژی نیز کشور موفقی بوده و در حوزه آب و فاضلاب نیز کشوری پیشرو است. همچنین کشور ما در ایجاد سلامت آب دریا و تصفیه آن توانمند است. علاوه بر این در زمینه IT و ارتباطات در حوزه بانکی زمینه همکاری با ایران وجود دارد.

رادی با بیان اینکه ما نیز از برگزاری نمایشگاه بین دو طرف استقبال می کنیم، گفت: قطعا بعد از این سفر اتاق بازرگانی اسلوونی را در جریان توانمندی های این استان خواهیم گذارد.

در ادامه مدیر یکی از شرکت های فناوری در اسلوونی گفت: ما باید حتما با دید فاینانس وارد ایران شویم. در این زمینه ما کاملا حمایت کشور خود را برای صادرات و بهره مندی از فاینانس در اختیار داریم. بانک های تجاری ما نیز از این کار حمایت می کنند. 

وی اضافه کرد: قرار است در تامین تجهیزات خط 3 متروی شهر با شهرداری مشهد همکاری داشته باشیم. برای این کار یک کنسرسیوم تشکیل داده ایم که توسط شرکت ریکو هدایت می شود و با شرکت ITA نیز در این زمینه همکاری داریم. 

مدیر این شرکت در خصوص تجربیات سرمایه گذاری در ایران گفت: در حال حاضر در پروژه تصفیه آب در استان تهران مشارکت داشته و از همکاری بیشتر در حوزه تصفیه خانه های آب استقبال می کنیم. علاوه بر این از این اطلاع داریم که ایران در صنعت خودرو ظرفیت خوبی دارد و می تواند از تجهیزات خودروسازی استفاده کند. همچنین در زمینه داروسازی دو شرکت در اسلوونی داریم که علاقه مند به توسعه فعالیت های خود هستند و مایلند با شرکت های تولیدی ایرانی همکاری داشته باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: