• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-15886-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور:

«بین‌المللی‌سازی» در دستورکار جدی دانشگاه پیام نور است

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور، رویکرد اصلی این دانشگاه را بین‌المللی‌سازی دانست و گفت: تاکنون همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه به صورت محدود صورت گرفته،  اما از این پس برنامه داریم که به صورت منسجم‌تری بین‌المللی‌سازی را دنبال کنیم. 

دکتر محمدعلی کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص اولویت‌های پژوهشی دانشگاه پیام نور اظهار کرد: اولویت‌ پژوهشی این دانشگاه، نیاز محوری است و در کنار موضوعات پژوهشی، استارت‌آپ‌‎ها نیز مورد توجه ما قرار دارند تا از طریق‌ها آن‌ها بتوانیم افراد توانمند و صاحب ایده را شناسایی کنیم و به تسکین دغدغه و نگرانی شغلی دانش آموختگان دانشگاهی کمک کنیم.

وی با تاکید براینکه اکنون دانشگاه پیام نور می‌تواند اعلام کند که در مرحله دانشگاه‌های نسل سوم قرار دارد، ادامه داد: دانشگاه پیام نور در حوزه پژوهشی پا به پای سایر دانشگاه‌ها سعی کرده به صورت جدی رویکردهای خود را از پژوهش‌های کلیشه‌ای به  نیاز محور تغییر دهد تا منجر به ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی در جامعه می‌شود که یکی از مهمترین فرصت‌ها در این زمینه، استارت‌آپ‌‌ها هستند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور با بیان اینکه درحال حاضر رویکرد اصلی این دانشگاه حرکت به سمت کارآفرینی، ایجاد مراکز نوآوری و برگزاری استارت آپ‌ها است، اضافه کرد: اولین دوره استارت‌آپ دانشگاه پیام نور در حوزه فناوری‌های دیجیتال در شهریورماه گذشته و دومین استارت آپ نیز در اسفندماه برگزار شد. همچنین به زودی یک استارت‌آپ بین‌المللی با همکاری ارمنستان در تهران و ایروان به صورت مشترک برگزار خواهیم کرد. 

کریمی با اعلام این که در حال حاضر حدود 50 شرکت دانش بنیان و فناور در دانشگاه‌های پیام نور کشور فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: ما معتقد هستیم دانشجویان باید در همان دوران دانشجویی تمرین اشتغال کنند تا پس از فراغت از تحصیل بتوانند وارد بازارکار شوند، نه این که پس از فارغ‌التحصیلی تازه جویای کار باشند. 

وی گفت: حوزه پژوهش و فناوری همچنان دغدغه مشترک تمام دانشگاه‌ها محسوب می‌شود؛ در واقع می‌توان گفت حلقه مفقوده‌ای میان مراجع بیرونی و به خصوص بخش صنعت با دانشگاه‌ها وجود دارد و امیدواریم بتوانیم این حلقه را کنار هم بگذاریم تا ارتباط و پیوند میان صنعت و دانشگاه ایجاد و تقویت شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور در خصوص حمایت از دانشجویان برتر در حوزه علمی و پژوهشی و استارت آپ‌ها، خاطرنشان کرد: از 10 منتخب جشنواره شتاب ایده ها که اخیرا برگزار شد، نفرات دوم و سوم از دانشگاه پیام نور بودند؛ این افراد در اولویت حمایت‌ها و به کارگیری در مراکز نوآوری و معرفی به معاونت علمی برای بهره‌مندی از تسهیلات و مجوزهای کسب وکار قرار دارند. 

کریمی یادآور شد: با توجه به تنوع اقلیمی ایران، دانشگاه پیام نور در حوزه گیاهان دارویی تلاش کرده که در تمامی استان‌ها که در این زمینه بسترسازی مناسب در قالب مراکز رشد و نوآوری صورت گیرد و دانشجویان و دانش‌آموختگان علاقه‌مند و توانمند را در کنار اساتید کشاورزی با رویکرد کارآفرینی و اشتغال‌زایی هدایت کنیم. اکنون قریب به 300 استاد در حوزه کشاورزی در دانشگاه‌های پیام نور فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: