• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-12087-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

پاپان مرحله اول داوری آثار جشنواره خوشنویسی آیات

مدیر اجرایی جشنواره خوشنویسی آیات گفت: مرحله اول داوری آثار رسیده به جشنواره خوشنویسی آیات برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد تقی کاظمی نسب معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: مرحله اول داوری آثار جشنواره خوشنویسی آیات در 5 رشته نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ عربی، نسخ ایرانی و ثلث عادی با حضور اعضای هیئت داوران برگزار و برای داوری مرحله دوم مشخص شدند.

وی ادامه داد: از هزار اثر رسیده به جشنواره خوشنویسی آیات 393 اثر به بخش دوم داوری راه پیدا کرد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: از 393  اثر راه یافته به داوری نهایی ،191 اثر برگزیده نستعلیق، ۱۴ اثر برگزیده نسخ عربی،٣٦ اثر برگزیده ثلث عادی، ۶۱ اثر برگزیده نسخ ایرانی و  ۹۱ اثر برگزیده شکسته نستعلیق است.

 وی افزود: زمان مراسم اختتامیه این جشنواره و تجلیل از صاحبان آثار برتر که داوری آن با حضور استادان برجسته این رشته بر گزار شد متعاقبا اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: داوری نهایی آثار راه یافته به جشنواره خوشنویسی 17فروردین ماه برگزار می شود که هنرمندان برگزیده داوری مرحله اول تا 15فروردین سال 97فرصت دارند اصل اثر تذهیب شده خود را به دبیرخانه ارسال نمایند. 

دبیراجرایی جشنواره خوشنویسی آیات گفت: از میان آثار رسیده به دبیرخانه 30اثر خوشنویسی قوی از هنرمندان ارسال شد که متاسفانه بدلیل عدم مطابقت با موضوعات جشنواره از سوی دبیرخانه مورد پذیرش قرار نگرفت.

وی افزود: بادقت و مراعات عدالت ونظارت، آثار در مرحله اول داوری انتخاب شده است.

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج و تولید آثار خوشنویسی قرآنی دانست و گفت: تلاش می کنیم تا این جشنواره را به صورت کاربردی برگزار کنیم و به همین دلیل بر تولید آثار قرآنی در قالب خوشنویسی تاکید داریم تا ضمن حمایت از هنرمندان این عرصه، آثار تولیدشده را در سطح شهر به نمایش بگذاریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: