• پنجشنبه ۲۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-13487-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی:

مشهد شهر کتاب، دانایی و زندگی است

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: مشهد شهر کتاب، دانایی وزندگی است، شهرهای استان ما شهر دانایی هستند لذا ما شعار خراسان رضوی را «استان کتاب، دانایی و زندگی» می‌نامیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان در چهارمین جلسه شورای اداری کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد: شعار خراسان رضوی را باید مبنای تبلیغات، اهداف و حرف‌های خود قرار دهیم و با این نگاه این راه را تا پایان این دوره که در خدمت شما هستیم ادامه خواهیم داد. 

وی افزود: شعار خراسان رضوی امیدبخش‌ترین شعار در تمام بخش‌های استان است و استان ما باید شاخص باشد اما در بعضی از بخش‌ها از جمله متراژ، اعضا، منابع، و امانت گرفتن کتاب رتبه پایینی داریم.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: متراژ، اعضا، منابع، و امانت گرفتن کتاب چهار مولفه مهم برای ارزیابی است که  در مواردی در سطح پایین قرار دارد اما تلاش ما این است که رتبه‌ها را در این زمینه‌ها بالا ببریم.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان بیان کرد: یکی از سیاست‌های ما در این دوره عمومی کردن کتابخانه‌های عمومی است.

وی عنوان کرد: یک درصد اعضای جامعه ایران از نهاد کتابخانه ها هستند و از کتابخانه‌های عمومی استفاده می‌کنند یعنی ما هنوز به خوبی نتوانستیم با جامعه ارتباط برقرار کنیم و این برقراری ارتباط را حتما باید در دستور کار خود قرار دهیم.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: ما در بین مدیران شهرستان‌ها دو نفر از برادران و خواهران اهل سنت داریم و  تقاضای بنده ایجاد فضا برای برادران و خواهران اهل سنت است.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان گفت: باید جایگاه اداره کتابخانه‌های عمومی را در هر شهرستان ارتقا بخشیم، رئیس اداره کتاب‌خانه‌ عمومی یک شهر، عضو شورای اداری است و باید مانند رئیس دیگر اداره‌ها با آن‌ها برخورد شود.

وی خاطرنشان کرد: از وجود خیرین قطعا باید استفاده ویژه کرد، خیرین بعد از دیدن تلاش‌های رئیس یک اداره همکاری خوبی با آن‌ها خواهند داشت.

مدیر کل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد:  هنر شما این است که با فرهنگ سروکار دارید و به هیچ جناح، گروه، قشر و حزب سیاسی‌ای وابسته نیستید و برای فرهنگ جامعه و بچه‌های همان فردی که برای کار خیر به شما مراجعه می‌کند تلاش می‌کنید لذا شما پاک‌ترین و زلال‌ترین مجموعه‌ای هستید که خیرین سراغ شما می‌آیند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان گفت: از روزی که منصوب شدم چهل روز فقط باید ببینم و بشنوم و خواهش می‌کنم کسی دست به این ترکیب نزند و کسی در رابطه با بحث جابه‌جایی پیش‌داوری نکند.

وی افزود: فضای بین روسای این نهاد باید کاملا اخلاقی باشد و اطمینان به یک‌دیگر در بالاترین سطح قرار داشته باشد و مواردی از جمله تخریب و ذهن فردی را نسبت به فرد دیگر خراب کردن نباید وجود داشته باشد.

مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی خراسان رضوی اظهار کرد: تفاوت ما با دیگر ادارات این است که ما همانند ادارات آب، گاز و دیگر ادارات کنتور کسی را قطع نمی‌کنیم و آبروی کسی را نمی‌بریم و بنا را بر اخلاقی بودن مسائل می‌گذاریم. 

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر سبزیان بیان کرد: اعتقاد ما بر کلام و برخورد فرهنگی است و به امید خدا برکات این رفتارها را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: