• یکشنبه ۱۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-4490-5
  • خبرنگار : 15280
  • منبع خبر : ----

شهردار نيشابور:

گروهي با مقاصد خاص به المان‌هاي نوروزي صدمه وارد كردند

شهردار نيشابور گفت: صدمات وارد شده به المان‌هاي نوروزي توسط يك گروه با مقاصد خاص اتفاق افتاده است.

علي نجفي در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا- منطقه خراسان در این خصوص اظهار كرد: سی المان نوروزی در شهر نیشابور نصب شده؛ 15 المان جدید و 15 المان دیگر از گذشته بوده است كه مرمت و بازسازی شده‌اند، همچنین چهار آب‌نما نیز در شهر نصب گرديده است. شهردار نيشابور اظهار كرد: المان‌ها به زيبايي شهري كمك كرده و باعث شادابی در مردم می‌شود، به عنوان مثال مردم از  نورپردازی داخل میدان امام استقبال كردند و این نشان مي‌دهد که باید بهتر و بیشتر به این موارد پرداخت.

وي در رابطه با صدماتي كه به المان‌هاي نوروزي وارد شده، ادامه داد: متأسفانه به المان‌هاي نوروزي صدمه وارد شده، که به نظر من جریان خاصی در این باره وجود دارد و من فکر می‌کنم گروهی با مقاصد خاص این کار را انجام می‌دهند؛ هم المان‌های جدید مورد صدمه واقع شده كه در اين مورد می‌توان به عنوان مثال به المان باغ امین‌الاسلامی اشاره کرد و نيز به المان‌های قدیمی بازسازی شده نيز صدمه وارد شده است.

نجفي افزود: در اين باره شهرداری وظیفه دارد که المان‌ها را برای نشاط شهر و مردم نصب، بازسازی و مرمت کند ولی از شهروندان نيز انتظار می‌رود که در این زمینه با شهرداری همکاری نموده و در نگهداری این المان‌ها کوشا باشند.

شهردار نيشابور بيان كرد: حتی گاه گل و گلدان‌هایی که برای نوروز در شهر کاشته و جانمایی شدند، سرقت می‌شوند و علاوه بر آن‌كه بودجه‌ي هزینه شده از بین می‌رود، گياهاني که جابجا شده‌اند نيز اصلا به درد آن فرد نمي‌خورد و خراب شود.

وي گفت: طبیعتا اگر افرادی که صدمه زدند شناسایی شوند قابل پیگیری است و اين عمل آسیب زدن به اموال عمومی تلقی می شود. نوع آسیبی که وارد شده فراتر از مسئله وندالیسم هست و به نوعی جهت‌دار است اما هنوز مشخص نیست که چه هدفی دارند، در هر صورت از سرقت گل در آیلندها داریم تا آسیب رساندن خاص به المان‌ها؛ شاید عده‌ای نمي‌خواهند که نیشابور زیبا و جذاب باشد.

نجفي تصريح كرد: با نیروی انتظامی هماهنگ شده که حساسیت خاصی نسبت به این موارد در گشت زنی‌های خود داشته باشند. شهرداری در صورت شناسایی این افراد حتما به صورت قانونی پیگیری خواهد نمود ولی تا کنون فردی شناسایی نشده است. 

وي تاكيد كرد: یکی از پیشنهادات ما برای جلوگیری از چنين آسیب‌هايي با توجه به این‌که المان‌ها برای مردم شهر ایجاد شده، این است که آگاه سازی و مشارکت مردم بیشتر شود، این حساسیت را آن‌ها نيز داشته باشند که اگر فرد یا افرادی به این اموال عمومی آسیب مي‌رسانند وارد شوند و این بهترین ابزار برای جلوگیری از این اتفاقات است.

شهردار نیشابور با بیان اینکه بودجه‌ای در حدود 90 میلیون تومان برای المان‌ها هزینه شده و این نسبت به هزینه‌ای که در شهرهای دیگر انجام گرفته، کمتر است، تصریح کرد: دلیل کمتر شدن هزینه المان‌های نیشابور این است که هنرمندان نیشابوری این کار را انجام داده‌اند و پیشنهاداتی برای انجام کار دادند كه هزينه پایین‌تري براي آن صرف شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: