• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4014-5
  • خبرنگار : 15263
  • منبع خبر : ----

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) مطرح کرد؛

نتایج اقدامات کاهش فقر مناسب نبوده است

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تجربه 40 ساله نشان داده‌است که در طول این مدت اقدامات انجام شده برای کاهش فقر، نتیجه مناسبی به بار نداشته است.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، منصور برقعی امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان که در زائرسرای کرامت برگزار شد، اظهار کرد: در راستای تحولاتی که رقم می‌خورد استان خراسان رضوی یک نقطه محوری به مرکزیت آستان قدس رضوی است، وجود آستان قدس و اما رضا(ع) باعث شده ظرفیت‌های بهتری برای کمیته امداد خراسان رضوی ایجاد شود. قطب بزرگ امداد در خراسان رضوی است و حتی امداد این استان باید بخشی از امدادهای استان‌های دیگر را هم تحت پوشش قرار دهد.

وی خاطرنشان کرد: استان خراسان رضوی بایستی ادبیات فقرزدایی را در حوزه تبلیغاتی و فرهنگی تقویت کند. از فعالیت‌هایی که بایستی مورد توجه بیشتر استان خراسان‌رضوی قرار گیرد پیش قدم بودن در راستای  سوق دادن خیریه‌ها به جایگاه واقعی خود است و این که بتوانند به خوبی حمایت کننده و سازمان دهنده کمک‌های مردمی باشند نه این که جایگزین و رقیب آنها قرار گیرد.  

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) توضیح داد: مسئولان کمیته امداد نباید به ظرفیت‌های مردم  که منجر به حل بسیاری از مشکلات می‌شود بی‌توجه باشند. حضور نیکوکاران بزرگترین فرصتی است  که کمیته امداد می‌تواند با بهره گیری از آن به فقرزدایی بپردازد.

وی افزود: مسعودیان‌راد از جمله مسئولانی است که اندیشه دینی و نگاه قرآن محوری به مشکلات دارد و این فرصتی است که مباحث قرآنی در حوزه کار اجتماعی جلوه‌گر باشد. در این راستا مسئولان بایستی مأموریت اجرایی خود را به درستی پیش برند. همچنین مدیرکل جدید می‌تواند از زحمات پیشینیان به بهترین شکل استفاده کند و کمیته امداد را ارتقا بخشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: