• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در نوروز 97 صورت گرفت؛

تشرف بیش از 2 میلیون و 300 هزار زائر به بقاع متبرکه خراسان رضوی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: از ابتدای طرح تا پایان روز 13 فروردین بیش از 2 میلیون و 300  هزار زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که 4 درصد از این زائران، زائر خارجی هستند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده بیان کرد:  طرح آرامش بهاری در 129 بقعه متبرکه خراسان رضوی تا 15 فروردین در حال برگزاری است.

وی افزود: از  25 اسفند ماه 96 تا پایان روز 13 فروردین  97 بیش از  2 میلیون و 300  هزار زائر به بقاع متبرکه استان مشرف شدند که  4 درصد این زائران، خارجی هستند.

 وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری تا 15 فروردین اجرا می شود، گفت: خوشبختانه در این طرح زائران استقبال بسیار خوبی از برنامه های فرهنگی، خدمات رفاهی و پذیرایی داشته اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی اظهار کرد: از 25 اسفند تا 13 فروردین    263 هزار و 35  زائر در واحدهای اقامتی برخی بقاع متبرکه و حسینیه های استان اسکان یافتند.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه خراسان رضوی گفت: اقامه نماز جماعت، سخنرانی، مراسم تحویل سال، خیمه های معرفت، مشاوره وقف، غرفه کودک، مشاوره اعتقادی و خانوادگی، نمایشگاه های فرهنگی، برگزاری مسابقه عکس و فیلم یک دقیقه ای، برگزاری برنامه های مناسبتی، از جمله برنامه هایی است که در قالب طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه اجرا شد.

حجت الاسلام و المسلمین احمدزاده تعداد بازدیدکنندگان از خیمه معرفت را بیش از 438 هزار نفر عنوان کرد و گفت: در خیمه معرفت خدماتی چون مشاوره وقف، غرفه کودک، سخنرانی، مشاوره خانوادگی و اعتقادی به زائران بقاع متبرکه ارائه می شود.

وی افزود: 49 هزار و 581 مشاوره خانواده، اعتقادی و ... ،  2482 نوبت اقامه نماز جماعت و  3هزار و 200   مسابقه فرهنگی در بقاع متبرکه و امامزادگان اجرا شده است.

مدیرکل اوقاف استان با بیان اینکه  20هزار و  69  زائر از خدمات ایستگاه سلامت بهره مند شدند؛ گفت:  316 هزار و 584  کودک نیز از برنامه طرح آرامش بهاری اوقاف که در قالب خیمه معرفت برنامه ریزی شده استفاده کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: