• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-1386-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

استاد علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد خبر داد:

برگزاری مسابقات «شهرریاضی» در کشورهای اروپایی

استاد علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد از برگزاری مسابقات شهر ریاضی در دو کشور لهستان و فرانسه در آینده نزدیک خبر داد.

دکتر مجید میرزاوزیری،  در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد : برگزاری مسابقه شهر ریاضی در آبان‌ماه ۹۶ در برزیل باعث شد که مقدمات برگزاری مسابقه شهر ریاضی به صورت بین‌المللی در آینده‌ای نه چندان دور فراهم گردد.
  
وی افزود: دو ریاضیدان معروف از دانشگاه AGH  شهر کراکوف کشور لهستان برای بازدید از مسابقه شهر ریاضی و برگزاری یک مدرسه زمستانی در زمینه نظریه گراف دعوت شدند، تا زمینه برگزاری این مسابقه در تابستان ۹۷ در کشور لهستان مورد بررسی قرار گیرد. استقبال این دو ریاضیدان از نحوه برگزاری مسابقه شهر ریاضی باعث شد که برگزاری این مسابقه برای دانش‌آموزان لهستانی مورد موافقت قرار گیرد.

بنیان‌گذار مسابقات شهرریاضی ادامه داد:  اعطای نشان شهروند افتخاری شهر ریاضی از سوی این مجموعه به این دو ریاضیدان لهستانی از جمله برنامه‌های ویژه این بازدید بود.

میرزاوزیری عنوان کرد : دعوت دانشگاه G-SCOP شهر گرونوبل کشور فرانسه برای برگزاری مسابقه شهر ریاضی در این کشور زمینه آشنایی دانش‌آموزان دیگر کشورها را نیز فراهم کرده است.

وی اظهار کرد : اهدای لوح تقدیر و مدال از سوی دانشگاه فردوسی مشهد در مسابقات مقدماتی و بورسیه تحصیلی برای دانش‌آموزان رتبه برتر کشوری که دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد گردند و جوایز نقدی باعث شده که این مسابقه اهمیت ویژه‌ای در بین دانش‌آموزان پیدا کند.

استاد علوم ریاضی خاطرنشان کرد:  برگزاری مرحله سوم المپیاد دانش‌آموزان متوسطه اول استان خراسان رضوی به صورت مسابقه شهر ریاضی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی نیز از اقداماتی بوده که در دو سال گذشته بر اعتبار این مسابقه افزوده است.

میرزا وزیری با اشاره به تاریخچه مسابقه شهر ریاضی، بیان کرد: مسابقه شهر ریاضی برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ با حضور ۲۱ شرکت‌کننده در قالب ۷ تیم ۳ نفری برگزار شد. 

وی در خصوص نحوه برگزاری مسابقات شهرریاضی افزود: نحوه برگزاری مسابقه در یک سالن ورزشی، امکان تبادل اطلاعات شرکت‌کنندگان در طول مسابقه، تیمی بودن مسابقه و تصحیح همزمان پاسخ شرکت‌کنندگان در طول مسابقه باعث می‌گردد تا ایرادات عمده امتحانات اضطراب‌آفرین ریاضی در این مسابقه برطرف شود و از این رو هر ساله تعداد بیشتری از دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقه ریاضی جذب می‌گردند.

بنیان‌گذار مسابقات شهرریاضی با اشاره به برگزاری مسابقات شهر ریاضی در کرمانشاه، تاکید کرد :در سال ۹۷ به دعوت خانه ریاضیات کرمانشاه و با هماهنگی با همکاران ریاضی این استان قصد داریم به منظور ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان زلزله‌زده این مسابقه را در شهر سرپل‌ذهاب برگزار کردیم. 

میرزاوزیری در خصوص هدف برگزاری این مسابقات در پل ذهاب، اضافه کرد: ویژگی‌های هیجانی و انگیزه‌بخشی موجود در مسابقات شهرریاضی باعث ایجاد علاقه در دانش‌آموزان خواهد شد و امید داریم از این طریق و با اهدای جوایز مناسب به این دانش‌آموزان بذر شادی و علاقه به مطالعه ریاضی را در آنان بکاریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: