• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-3186-5
  • خبرنگار : 15215
  • منبع خبر : ----

رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مطرح کرد:

ظرفیت مطلوب دانشکده علوم ورزشی برای جذب دانشجویان خارجی

رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: با توجه به اینکه این دانشکده به لحاظ اعضای هیئت علمی متخصص، امکانات و تجهیزات از ظرفیت مطلوبی برخوردار است، برای دانشجویان برخی کشورها به خصوص کشورهای همسایه جذابیت ویژه‌ای دارد.

دکتر مهدی سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: در حال حاضر دانشجویانی از کشورهای عراق، سوریه و افغانستان در دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد مشغول به تحصیل هستند. 

وی در خصوص سبقه دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی عنوان کرد: از سال1366 گروه تربیت بدنی در دانشکده علوم تربیت و روانشناسی کار خود را آغاز کرد؛ در سال 72 از دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی جدا شد و به صورت مستقل فعالیت خود را در قالب دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی ادامه داد.

رئیس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی مشهد افزود: ابتدا این دانشکده تنها در مقطع کارشناسی دانشجو می‌پذیرفت، اما به مرور در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز دانشجویان متقاضی پذیرفته شدند، همچنین در سال 83 مقطع تحصیلات تکمیلی را راه اندازی کردیم و در حال حاضر نسبت دانشجویان ارشد و دکتری با دانشجویان کارشناسی برابر است.

سهرابی اضافه کرد: در این دانشکده 23 عضو هیئت علمی فعالیت می‌کنند که از این تعداد حدود 4 نفر در مرتبه استادی، 8 نفر در مرتبه دانشیاری و 11 نفر استادیار هستند و در حال حاضر 580 دانشجو در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. در طول سال تحصیلی حدود 4 هزار دانشجو از سایر دانشکده‌ها در سطح دانشگاه از سرویس تربیت بدنی عمومی ارائه شده توسط دانشکده علوم ورزشی استفاده می‌کنند.

وی یادآور شد: دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در گرایش‌های  رشدحركتي، يادگيري و كنترل حركتي ، مديريت راهبردي در سازمان‌هاي ورزشي ، فيزيولوژي فعاليت بدني و تندرستي، فيزيولوژي ورزشي كاربردي، آسیب شناسی و حركات اصلاحي و دکتری گرایش های بیوشیمی و متابولیسم ورزشی، رشد حرکتی، یادگیری حرکتی و مدیریت راهبردی در سازمانهای ورزشی تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: