• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1687-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

مجری برنامه زنده سینمایی استان در اینستاگرام:

«هشت میلی‌متری» به دنبال ارتقاء سینمای بومی خراسان است

مجری برنامه زنده اینستاگرامی «هشت میلی‌متری» گفت: این برنامه در جهت ارتقا سینمای بومی خراسان شکل گرفته و رابط قشر سینماگر و مسئولان خواهد بود.

امیر اطهر سهیلی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: درخواست ما ایجاد یک جامعه صنفی برای سینماگران بود که در این راستا اقداماتی صورت گرفت و گروهی از فیلم‌سازها در قالب یک اتاق فکر برای بیان دغدغه‌های خود دور هم جمع شدند.

وی افزود: ما 10 برنامه برای جشنواره فجر داشتیم و با توجه به استقبالی که از برنامه شد تصمیم گرفتیم برنامه را ادامه دهیم و اتاق فکر ما فعال شد، دوستان ایده‌های خود را ارائه کردند و معضلات سینما را مورد توجه قرار دادیم.

مجری برنامه زنده اینستاگرامی «هشت میلی‌متری» بیان کرد: ما بارها با روزنامه‌ها تماس گرفتیم و از دغدغه‌های خود گفتیم اما رسیدگی نشد، برنامه «هشت میلی‌متری» مونولوگ نیست بلکه دیالوگ است ولی متاسفانه برخی از اهالی رسانه مونولوگی برخورد می‌کنند.

سهیلی اظهار کرد: ادامه برنامه «هشت میلی‌متری» منوط به همکاری تمام اعضای اتاق فکر ما، هنرمندان سینماگر، مسئولین سینمایی مشهد و دوستان موسسه رادکان است.

وی ادامه داد: بنده 20سال است که در سینمای این شهر کار می‌کنم و افراد دلسوز بسیار کم هستند ولی ما تلاش کردیم تا با استفاده از توان موجود در سری جدید این برنامه اتفاقات جدیدی را رقم بزنیم.

مجری برنامه زنده اینستاگرامی «هشت میلی‌متری» خاطرنشان کرد: هیچ برنامه سینمایی در مشهد با حضور این تعداد از فیلم‌سازان نبوده است و به عنوان مثال اتاق فکر ما شامل افرادی از جمله مهدی رضازاده، هادی حاجتمند، حسین سالاری، حمیدرضا سهیلی، محمدرضا اسماعیل‌زاده، لیدا صادقی و جمعی از دیگر فیلم‌سازان مشهدی است.

سهیلی عنوان کرد: برای ما ساخت سالن سینما مهم نیست و این فقط ابزار است، چیزی که برای ما اهمیت دارد عملکرد مسئولین در راستای فراهم کردن شرایط برای ساخت فیلم است.

وی اظهار کرد: مسئولان و مدیران این شهر خیلی از هنرمندان فیلم‌ساز ما را نمی‌شناسند و برنامه«هشت میلی‌متری» این امکان را فراهم می‌کند تا هنرمندان فیلم‌ساز ما شناخته شوند، حتی خود ما شماره و نشانی بسیاری از این هنرمندان را با زحمت پیدا کردیم.

مجری برنامه زنده اینستاگرامی «هشت میلی‌متری» گفت: اهداف برنامه «هشت میلی‌متری» معرفی هنرمندان فیلم‌ساز ما است، یکی از بخش‌های این برنامه نشان دادن پشت صحنه فیلم‌هایی است که در مشهد ساخته می‌شوند و همچنین پرسش در مورد اقداماتی که توسط مسئولان برای ساخت این فیلم‌ها صورت گرفته است.

سهیلی بیان کرد: در سری جدید برنامه دو مجری خواهیم داشت که یک مجری به عنوان نماینده اهل رسانه و همچنین خود بنده به عنوان مجری نماینده اهالی سینما خواهم بود.

وی افزود: بنده مجری نیستم بلکه سینماگر و فیلم‌ساز هستم اما مسئله دغدغه سینمای بومی و استعدادهایی که در حال ترک این شهر بودند باعث شد ما برای حل این مشکلات ساخت برنامه «هشت میلی‌متری» را شروع کنیم.

مجری برنامه زنده اینستاگرامی «هشت میلی‌متری» خاطرنشان کرد: برنامه«هشت میلی‌متری» این امکان را برای هنرمندان مشهد فراهم می‌کند تا در شهر خود فعالیت کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: