• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1787-5
  • خبرنگار : 15011
  • منبع خبر : ----

رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی:
المان‌های هنری باعث افزایش نشاط اجتماعی می‌شوند

رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی گفت: المان‌های هنری باعث ایجاد نشاط اجتماعی و تقویت روحیه شهروندان می‌شوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان؛ امیر شهلا در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به كاركردهای منحصربه فرد فرهنگی و اجتماعی هنر و بیان هنری در فضاسازی‌های شهری، ضروری است تا مدیریت شهری با جلب مشاركت همه هنرمندان، به بهترین نحو ممكن از پتانسیل المان‌های هنری در راستای ایجاد شهری زیبا و پرنشاط استفاده نماید.

وی با اشاره به نقش المان‌های هنری در افزایش نشاط عمومی جامعه، تأكید كرد‌: شادمانی و سروری كه از اكران آثار هنری در شهر ایجاد می‌شود در مراودات اجتماعی و بهبود برخوردهای شهروندان با یکدیگر بسیار تأثیرگذار است. 

عضو شورای شهر مشهد خاطر نشان کرد: چنانچه روحیه شهروندان، روحیه لطیف و بانشاطی باشد، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی پیش نخواهد آمد.

رئیس شورای عالی خراسان رضوی در ادامه گفت: به‌طور قطع ضروری است در بحث المان‌های موقت شهری نیز همانند دیگر حوزه‌های كاری با مدیریت صحیح هزینه‌ها از اسراف و زیاده‌روی جلوگیری شود. به عبارت دیگر باید با کمترین هزینه‌‌، بهترین نتایج حاصل شود.

شهلا خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه اكران آثار هنرهای شهری، امری پسندیده و ممدوح است چرا که المان‌های هنری باعث ایجاد نشاط اجتماعی و ارتقاء روحیه شهروندان می‌شوند.

رئیس شورای شهرستان مشهد در ادامه بیان داشت: المان‌های هنری باید دارای مفاهیم و مضامین فرهنگی و اجتماعی باشند و به عنوان یک شاخص در حوزه فرهنگ‌سازی مدنظر قرار گیرند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نگاه ویژه اعضای پنجمین دوره شورای شهر به مقوله بهره‌گیری از پتانسیل‌های بالقوه و بالفعل هنر در مدیریت شهری، گفت: جلب مشارکت حداکثری هنرمندان و صاحب‌نظرانی که دارای ذوق و سلیقه در  آرایش و زیباسازی شهر هستند، مدنظر ما در شورای شهر است و از تمامی سلیقه‌ها و نگاه‌‌ها در این حوزه استفاده می‌کنیم تا با کمک یکدیگر شهری زیباتر و پرنشاط‌تر از گذشته داشته باشیم. 

شهلا با اشاره به رضایت مردم و كارشناسان از اقدامات شهرداری مشهد در استقبال از بهار، گفت: براساس نتایج نظرسنجی‌هایی که تاكنون صورت گرفته است، در مجموع شهروندان و زائران از نحوه زیباسازی شهر، مبلمان شهری و المان‌های نوروزی رضایت نسبی داشتند. 

رئیس شورای اسلامی استان خراسان رضوی گفت: کارنامه و عملکرد شهرداری مشهد از زمان آغاز به‌كار تیم جدید مدیریت شهری تا به امروز، کارنامه‌ای موفق و قابل قبول است. 

شهلا در پایان افزود: باوجود اینکه ما در دوره انتقالی قرار داشتیم و بسیاری از بودجه‌ریزی‌ها توسط همکاران دوره قبل انجام شده بود، اما توانستیم در فرصتی محدود، فضایی قابل اتكا و اعتماد در شهر مشهد ایجاد کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: