• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-3291-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار:

12 بیمارستان در مشهد بیماران بین‌المللی را پذیرش می‌کنند

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی گفت: در حوزه گردشگری سلامت، ۱۲ بیمارستان گواهی پذیرش بیماران بین‌المللی را در مشهد دریافت کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، سیدجواد حسینی در چهارمین نشست علمی و تخصصی فرهنگ میزبانی ایرانی- اسلامی با موضوع گردشگری سلامت و با رویکرد معرفی سفیران اتیسم که در هتل سی نور برگزار شد اظهار کرد: امروز گردشگری صنعتی است که بسیاری معتقدند متنوع‌ترین و مهم‌ترین صنعت به‌شمار می‌رود و از نظر درآمدی با صنایع خودروسازی و ساخت تسلیحات نظامی رقابت می‌کند.

وی بیان کرد: صادرات در این بخش به عنوان صادرات نامرئی شناخته می‌شود و درآمد حاصل از یک گردشگر برابری می‌کند با ۱۵ بشکه نفت و ۶ گردشگر می‌تواند یک شغل پایدار را در جامعه ایجاد کند. 

معاون استاندار عنوان کرد: ۲۷ درصد گردشگرانی که اقدام به سفر می‌کنند گردشگران سلامت هستند، در این زمینه باید به ترکیه اشاره کرد، در سفری که با اعضای هیات علمی دانشگاه به ترکیه داشتم راهپیمایی گردشگران برپا شده بود، ترکیه ششمین کشور جاذب گردشگری است، درحالی که منابع گردشگری‌اش با کشور ما ‌قابل مقایسه نیست.

حسینی با بیان اینکه در حوزه گردشگری سلامت، ۱۲ بیمارستان گواهی پذیرش بیماران بین‌المللی را در مشهد دریافت کردند، اضافه کرد: در مقوله گردشگری سلامت امروز یک طیف معلول داریم و لازم است که به سمت شهر دوستدار انسان حرکت کنیم.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی با اشاره به یک شعار جهانی درباره حکومت، اظهار کرد: «کوچک زیبا» به معنی این است که هر چقدر حکومت‌ها کوچک‌تر باشند خدمت‌گزارترند، به این شعار باید «بزرگ زیبا» را نیز اضافه کرد، یعنی هرچقد مردم بزرگ‌تر و دولت کوچک‌تر شود مطلوب‌تر است. 

وی اضافه کرد: این امر در برنامه توسعه پنجم و ششم نیز لحاظ شده است، در استان نیز با مساعدت استاندار تلاش کردیم سازمان مردم را بزرگ‌تر کنیم و در این راستا هزار و 162 تشکل غیردولتی در استان فعال هستند چنانکه این جلسه را نیز دو تشکل غیردولتی برگزار کردند. 

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی یادآور شد: در نوروز شهر انسانی را مشاهده کردیم، المان‌های نوروزی طبیعی و نویدبخش آشتی با طبیعت بود و امیدواریم جلوه‌های شهر دوستدار انسان و دوستدار معلولان و بیماران اتیسم را بیشتر ببینیم.

در این نشست استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و چند تن از مسئولان و شخصیت‎های استانی به عنوان سفیران اتیسم معرفی شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: