• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-2685-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

گرمابی: فراکسیون امید ارتباط مستقیمی با دولت نداشته است

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقاد اصلی فراکسیون امید به دولت این است که ارتباطی که باید ایجاد می‌شده، برقرار نشده است تا بتوانند جلساتی را به طور منظم داشته باشند و از نظر مشورتی فراکسیون در موارد مختلف استفاده کنند. 

حمید گرمابی در گفت‌وگو با ایسنا-‌منطقه خراسان، در خصوص رابطه فراکسیون امید با دولت، اظهار کرد: فراکسیون امید تمام قد در انتخابات پشت دولت آقای روحانی ایستاد. اغلب اعضای فراکسیون امید در شهرستان‌ها در هر زمانی که نیاز بود در حمایت از دولت آقای روحانی فعالیت‌های مختلفی را انجام دادند.

وی افزود: انتظار فراکسیون امید این بود که دولت از مشورت گروه‌های مختلف از جمله فراکسیون امید بهره‌گیری کند. فراکسیون امید و اعضای آن تمام تلاش خود را در شهرستان‌ها و تهران به کار گرفتند تا دولت آقای روحانی به ریاست جمهوری برسد، حتی در معرفی دولت و رای اعتماد و اخیرا در مسئله استیضاح تلاش خود را کرده است.

گرمابی با بیان اینکه فراکسیون امید همواره حامی دولت بوده است، عنوان کرد: فراکسیون امید همواره از تمام توان خود استفاده کرده اما پاسخ دولت آنگونه نبوده که فراکسیون انتظار داشته است. انتظار فراکسیون امید این بوده که در مباحث مختلف مشورت‌هایی از او گرفته شود و نظر او را بپرسند. 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فراکسیون امید از فراکسیون‌های مهم مجلس است، تصریح کرد: نظرات فراکسیون امید می‌تواند در پخته کردن تصمیماتی که دولت در موارد مختلف می‌گیرد مثمر ثمر باشد اما این ارتباطات برقرار نشده است، به طور مثال دیدارهای مشخص و برنامه‌ریزی شده با دولت و حتی دیدارهای منظم با رئیس دولت و وزرا توسط اعضای هیئت رئیسه فراکسیون وجود نداشته که بتوانند نظریات خود را منتقل کنند.

وی ادامه داد: دولت مسئول اجرایی مملکت است. تعداد زیادی از مردم فراکسیون امید را انتخاب کردند تا نظرات خود را از طریق نمایندگان به دولت منتقل کنند.

این عضو فراکسیون امید با بیان اینکه فراکسیون امید ارتباط مستقیمی با دولت نداشته که بتواند از مشورت فراکسیون امید در موارد مختلف استفاده کند، عنوان کرد: انتقاد اصلی فراکسیون امید به دولت این است که ارتباطی که باید ایجاد می‌شده، برقرار نشده است که بتوانند جلساتی را به طور منظم داشته باشند و از نظر مشورتی فراکسیون در موارد مختلف استفاده کنند. این کار می‌توانست موثر باشد.

وی افزود: دولت در موارد اجرایی مربوط به استان‌ها می‌توانست مشورت فراکسیون را داشته باشد. قطعا دولت باید بر حسب شرایط تصمیم‌هایی را بگیرد اما این ارتباط برقرار نشده که از نظرات فراکسیون مطلع شود و در مباحث مختلف استفاده کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: