• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 971-3591-5
  • خبرنگار : 15099
  • منبع خبر : ----

یک استاد دانشگاه:

برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری قدمتی 85 ساله در ایران دارد

دبیر علمی طرح ملی میزبانی ایرانی- اسلامی گفت: برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری در ایران دارای 85 سال قدمت تاریخی است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی مختاری در چهارمین نشست تخصصی فرهنگ میزبانی ایرانی- اسلامی با موضوع گردشگری سلامت و با رویکرد معرفی سفیران اتیسم که در هتل سی نور برگزار شد، اظهار کرد: طبق اسناد 85 سال پیش کشور ما دارای سازمان جلب سیاحان بوده، از این رو برنامه‌ریزی در این حوزه از قدمتی زیاد برخوردار است.

وی بیان کرد: همین امر بیانگر آن است که باید در حوزه برنامه‌ریزی گردشگری، پیشرفته‌تر باشیم بررسی اسناد مربوطه با آن دوره نشان می‌‌دهد که تورهای گردشگری در خراسان قدمتی بلند داشتند و بسیار متنوع بودند. صنعت، در این تورهای گردشگری نقش زیادی داشته، به طوری که در برنامه‌ تورها بازدید از کارخانه ریسندگی و بازدید از مراکز دامپروری مشهد گنجانده می‌شده است.

این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی مدیران تلفیقی از مباحث ژنتیکی، آموزشی و تجربی است، در سال 90 یکی از دانشجویانم تحقیقی را پیرامون مسئولیت اجتماعی مدیران ایران در سراسر کشور انجام داد.

مختاری ادامه داد: طبق این تحقیق مشخص شد که 18 درصد مدیران ما دانش اجتماعی دارند اما تجربه مسئولیت‌‌پذیری اجتماعی و جسارت مسئولیت‌پذیری را دارا نیستند، 20 درصد مدیران دانش اجتماعی و تجربه مسئولیت‌پذیری را دارند اما جسارت مسئولیت‌پذیری را ندارند، 22 درصد آنها هر سه این مولفه‌ها را دارند و 25 درصد آنان با دارا بودن هر سه مولفه، منزوی شدند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی صحبت از تصمیم‌گیری مدیریتی می‌شود معیارهایی مانند قانون، ‌عمل به وظایف شرعی و مسئولیت‌های اخلاقی و عرفی مطرح می‌شود، یک مدیر باید همه این معیارها را باهم داشته باشد تا بتوانیم به پیشرفت دست یابیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: