• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-4286-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فردوسی با سفیر صلح در جهان

رییس دانشگاه فردوسی مشهد و حسن کریمی طبسی، سفیر صلح جهان در 2018 تفاهم‌نامه‌ همکاری به منظور توسعه روابط علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با محوریت گسترش صلح جهانی امضا کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، دکتر محمد کافی، در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه با محسن کریمی طبسی، سفیر صلح جهان در 2018 در دانشگاه فردوسی مشهد، اظهار کرد: دانشگاه فردوسی مشهد دیپلماسی علمی را در سند راهبردی خود ماموریت جدی خود می داند و تلاش می‌کنیم از مفاخر، بزرگان و میراث بزرگ خراسان در این مرکز علمی پاسداری کنیم.

وی، خطاب به محسن کریمی طبسی، کنسول افتخاری لیتوانی در تهران، ادامه داد: شما بهترین بستر و ظرفیت برای دانشگاه فردوسی هستید که می توانید ما را به اهداف دیپلماسی علمی برسانید. ما در دانشگاه این آمادگی را داریم که به عنوان بازوی علمی و با استفاده از ظرفیت شبکه جامع دانشگاه‌های استان اهداف و پروژه‌های مشترکی را در کنار یکدیگر دنبال کنیم.

رییس دانشگاه فردوسی با اعلام اینکه حدود 1400 دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند، افزود: ما نیازمند تعاملات بسیار نزدیک با دانشگاه های تراز اول دنیا هستیم و شما می‌توانید کمک کنید تا ما در مسیر دیپلماسی علمی به اهداف خود برسیم و ما نیز در هر برنامه‌ای که شما دارید، آماده‌ایم کمک کنیم که در ابعاد مختلف علمی به آن دست یابید.

کافی بیان کرد:  تاکنون ما تعاملاتی با دانشگاه‌های ورشوی لهستان و برخی کشورهای اروپایی داشته‌ایم  و امیدواریم با همکاری شما این ارتباطات گسترده تر شود.

وی اضافه کرد: حدود 3000 دانشجوی دکترا در دانشگاه فردوسی حضور دارند که هر کدام از آنان براساس ضوابط باید 6 ماه در دانشگاه‌های مطرح دنیا دوره‌های فرصت مطالعاتی بگذارنند و به‌عنوان نیرو کمکی در پروژه‌های پژوهشی این دانشگاه‌ها مشارکت کنند اما حدود یکسال از زمان پذیرش تا صدور ویزای دانشجویان ما در آن کشور زمان می‌برد، لذا از شما خواستاریم کمک کنید تا این فرایند زمانی کاهش یابد.

رییس دانشگاه فردوسی ادامه داد: در کل سال بیش از 100 دانشجوی دکتری را نمی‌توانیم به خارج کشور اعزام کنیم، برای پذیرش در دانشگاه‌های  آسیایی که مشکلی وجود ندارد، در واقع دغدغه اصلی ما دانشگاه‌های اروپایی هستند.

کافی با بیان اینکه دانشگاه‌های مطرح دنیا، دانشگاه‌هایی هستند که توانستند حمایت خیرین را جذب کنند و از دولت استقلال مالی یابند، تاکید کرد: ما این ظرفیت را داریم که پذیرای خیرین باشیم چراکه اکنون علم است که جایگاه کشور را ارتقاء می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: