• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 971-7990-5
  • خبرنگار : 15130
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد:

بزرگترین پیست سوارکاری شرق کشور در گناباد احداث می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد با اشاره به وجود 270 اسب و هیئت سوارکاری فعال در این شهرستان گفت: در آینده و با زمینه هایی که فراهم شده، بزرگترین پیست اسب سواری شرق کشور در گناباد احداث خواهد شد.

محمدعلی امینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: از 30 هیئت ورزشی در گناباد، 15 هیئت ورزشی فعال است که در سال 97 این تعداد باید به 23 هیئت برسد.

وی ادامه داد: هیئت معلولین و جانبازان را راه‌اندازی کرده‌ایم که استقبال خوبی از آن شده و بزودی شاهد اجرای برنامه‌‎های این هیئت خواهیم بود، ضمن اینکه فوتسال بانوان را فعال کرده‌ایم و برای اولین بار در شهرستان مسابقات فوتسال بانوان برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد تصریح کرد: براساس سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان، ورزش همگانی باید گسترش یابد و در سبد خانواده‌ها قرار گیرد که برنامه ریزی‌های ما نیز حول این محور قرار داشته که به طور مثال در همین ایام عید چندین همایش پیاده‌روی در روستاهای شهرستان برگزار شد.

امینی ابراز کرد: در شهر کاخک ورزش همگانی به صورت یک فرهنگ در آمده و امروز شاهد برگزاری برنامه‌های متعدد توسط خود مردم هستیم که برنامه‌هایی مانند دوچرخه سواری و پیاده روی از اصلی‌ترین برنامه‌های ما است.

وی با اشاره به همکاری خوب نهادهای مختلف در برگزاری این همایش‌ها اظهار کرد: معتقد هستیم از دل همین همایش‌ها و برنامه‌های همگانی می‌تواند استعدادهایی را شناسایی کرد، به طور مثال در یکی از روستاها برنامه دو میدانی ویژه دختران برگزار و فردی شناسایی شد که در صورت پرورش و آموزش مناسب می‌تواند به تیم ملی راه یابد.

زحمت اصلی ورزش بر دوش مسئولین هیئت‌های ورزشی است

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد خاطرنشان کرد: زحمت اصلی در ورزش شهرستان را مسئولین هیئت‌های ورزشی بدون هیچ چشم داشتی می‌کشند و با همدلی هیئت‌ها طی چند ماه گذشته توانسته ورزش گناباد راه خود را پیدا کند و هر روز شاهد پیشرفت آن هستیم.

امینی در خصوص هیئت فوتبال شهرستان پس از حواشی که در گذشته داشته نیز اظهار کرد: این هیئت به آرامش رسیده و به خوبی دارد کار خود را انجام می‌دهد اما توقع من از این هیئت زیاد بوده و باید بهتر از این کار کند.

وی ادامه داد: 70درصد جوانان ما در گناباد به فوتبال علاقمند هستند که با برنامه ریزی از سنین پایین می‌توانیم یک تیم قوی تشکیل داده و در استان نیز حرف برای گفتن داشته باشیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد اظهار کرد: اگر هیئت‌های ورزشی ما خروجی درستی داشته باشد مردم نیز برای فرستادن فرزندان خود به سمت رشته‌های ورزشی ترغیب خواهند شد که در این خصوص به برخی هیئت‌های ورزشی اعلام کرده‌ایم وضعیت خود را تغییر دهند و در 6ماهه دوم سال تغییراتی در هیئت‌های ورزشی خواهیم داشت.

پیشکسوتان ورزشی گناباد، ذخیره غنی برای ورزش

امینی پیشکسوتان ورزشی گناباد را یک ذخیره غنی برای ورزش شهرستان عنوان و افزود: پیشکسوتان در برنامه‌های ما جایگاه ویژه ای خواهند داشت و در آینده ای نزدیک کمیته پیشکسوتان را راه‌اندازی خواهیم کرد و از ظرفیت آن‌ها در حوزه‌های مختلف استفاده خواهیم کرد.

وی نبود سالن اختصاصی اداره ورزش و جوانان را یکی از مشکلات این اداره دانست و تصریح کرد: از لحاظ سرانه زیرساختی رتبه‌های دوم یا سوم استان را داریم و طرح اولیه سالن چند منظوره اداره ورزش و جوانان گناباد تهیه شده و در حال پیگیری احداث این سالن در مجموعه ورزشی آزادی هستیم.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد با بیان اینکه خیرین بازوهای کمکی اداره ورزش و جوانان هستند و بیان کرد: سالن ورزشی پوریایی اما جنب اداره ورزش و جوانان پس از 40سال با کمک خیرین بازسازی می‌شود و چند طرح دیگر نیز با همکاری خیرین در دست اقدام داریم.

راه‌اندازی مجمع خیرین ورزشی یک نیاز ضروری است

وی راه‌اندازی مجمع خیرین ورزشی را مانند مجمع خیرین مدرسه ساز یک نیاز ضروری دانست و اظهار کرد: ورزش می تواند از بروز بسیاری از بیماری‌ها را در جامعه جلوگیری کند و برآوردها نشان می‌دهد ورزش می‌تواند 20درصد بیماری‌ها را کاهش دهد.

امینی با دعوت از خیرین برای کمک به ورزش گناباد عنوان کرد: خرید وسایل ورزشی برای روستاها و ساخت سالن‌های ورزشی از اولویت‌های ما برای خیرین است.

مشکل کف پوش سالن نوقاب رفع می‌شود

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد با اشاره به اهمیت نگهداری درست از تجهیزات و اماکن ورزشی در صرفه‌جویی هزینه‌ها در خصوص کف پوش سالن نوقاب اظهار کرد: ابلاغیه تعویض کف پوش این سالن ابلاغ شده و سعی خواهیم کرد مشکل کف پوش این سالن را به زودی رفع کنیم.

امینی در خصوص بودجه این اداره عنوان کرد: در سال گذشته 35درصد بودجه ما تخصیص یافته اما ما کار را رها نکرده و با کمک از بخش‌های مختلف برنامه‌های خود را اجرایی کرده‌ایم که در مهمترین اقدام بدهی‌های سالن‌های ورزشی را پرداخت شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان گناباد در خصوص راه‌اندازی مجموعه ورزشی بانوان که در گذشته کلنگ زنی شده‌است عنوان کرد: معتقدیم اگر ادارات و شهرداری گناباد پای کار باشند این مجموعه را راه‌اندازی می‌کنیم و اداره ورزش و جوانان نیز سهم تعیین شده خود را در این پروژه انجام خواهد داد، ضمن اینکه پیشنهاد ما در خصوص این مجموعه راه‌اندازی ایستگاه سلامت است که می‌تواند تحرک خوبی در این مجموعه ایجاد کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: