• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-4586-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

موجوداتی واقع‌گرایانه با چاپ سه‌بعدی

طراحان آزمایشگاه نمونه‌سازی و طراحی دانشگاه توکیو مجموعه‌ای از مخلوقات با چاپ سه‌بعدی ایجاد کرده‌اند که فوق‌العاده واقع‌گرایانه هستند و با موتور کوچک طراحی شده داخلی حرکت‌های ظاهری ارگانیک دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، ربات‌های زیستی مانند یک موجود زنده واقعی دارای بدن کامل برای حرکت هستند و با استفاده از برنامه CAD طراحی شده‌اند و توسط چاپگرهای سه بعدی لیزری چاپ می‌شوند و مواد اولیه آنها نیز پودر نایلون در یک قالب گچی است.

ربات‌های کوچک به مکانیسم انتقالی به نام شابلون سه‌بعدی متکی هستند که به این طریق قسمت‌های مختلف آنها به صورت صاف، سیال و متحرک به شکل اصلی تبدیل می‌شوند. دانشمندان نیز با استفاده از این ویژگی‌ها از سطوح منحنی پیچیده و سازه‌های انعطاف‌پذیر موجود در چاپ سه‌بعدی استفاده کرده و مکانیسم‌هایی با استفاده از CAD برای ایجاد این مخلوقات واقعی ایجاد کرده‌اند.

این موجودات رباتیک ایجاد شده قابلیت حرکت آرام، خزیدن، لغزش و سر و صدا  را در اطراف سطح دارند. مدل مارمولک آن حتی دارای ستون فقرات انعطاف‌پذیری است که می‌تواند برداشته شود در حالی که سر و دم به چرخش خود ادامه دهند.

طرح Ready to Crawl در فستیوال طراحی جهانی یوفا در سال 2016 منتخب شده است.

این ایده تحقیقی و توسعه چاپگرهای سه‌بعدی بیانگر توانایی تولید مستقیم اشیا خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: