• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

از 15 اسفند تا 15 فروردین صورت گرفت؛

تشکیل بیش از 3500 پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت از تشکیل ۳٩٧۵ پرونده تخلف در ایام نوروز در تعزیرات حکومتی استان خبر داد.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، حمیدرضا کریم با اشاره به تعطیلات نوروز و حضور زائران در پایتخت معنوی ایران، اظهار کرد: این ایام فرصت مناسبی است برای اندک سودجویانی که از فضای ایجاد شده سوءاستفاده کنند و با گران‌فروشی یا استفاده از مواد اولیه نامرغوب و بی‌کیفیت، حقوق مصرف‌کننده را پایمال کنند.

وی افزود: البته چند سالی است که دستگاه‌های خدمات‌رسان با جدیت تمام پای کار آمده‌اند تا در قالب گشت‌های نظارتی و صدور حکم‌های قضایی در محل وقوع تخلف، فضا را برای متخلفان تنگ‌تر از همیشه کنند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز امسال هم مانند سال‌های گذشته، اداره کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با راه‌اندازی گشت‌های مشترک با همکاری دیگر دستگاه‌های نظارتی و انجام بازرسی‌های قانونی، ضمن برخورد با تخلفات محرز شده، سودجویان را اعمال قانون کردند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی باشاره به اجرای طرح نوروزی تعزیرات به مدت یک ماه از ١۵ اسفند ٩۶ تا ١۵ فروردین ٩٧، عنوان کرد: این طرح هر ساله در ایام تعطیلات نوروز با همکاری دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر اجرایی می‌شود.

کریم خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح نوروزی تعزیرات حکومتی در ایام تعطیلات نوروز، برخورد قانونی با عوامل اخلال در نظم بازار و ایجاد محیط امن اقتصادی برای مردم به ویژه زائران و اقشار کم درآمد جامعه است.

وی با اشاره به فعال شدن ٨٠ اکیپ گشت نظارتی در ایام تعطیلات نوروز ٩٧، بیان کرد: در این اکیپ‌ها که به انجام ۲۰۰۰ بازرسی با حضور قاضی ویژه تعزیرات منجر شد، بازرسان سازمان تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت و معدن، اتاق اصناف، اداره کل دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی به عنوان دستگاه‌های عضو ستاد خدمات سفر حضور داشتند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی تصریح کرد: در قالب طرح نوروزی تعزیرات، چهار شعبه ثابت مستقر در پایانه مسافربری امام رضا (ع)، منطقه ثامن، نمایشگاه بین‌المللی مشهد و اداره تعزیرات حکومتی، به پرونده‌های وارده رسیدگی می‌کردند.

کریم اضافه کرد: به منظور صیانت از حقوق مردم، یک شعبه سیار هم در ایام تعطیلات نوروز ٩٧ تشکیل شده بود که نتیجه آن تسریع در رسیدگی به پرونده‌های تعزیراتی بود.

وی گفت: در تمامی گشت‌های نظارتی، علاوه بر بازرسان دستگاه‌های نظارتی، قاضی ویژه تعزیرات حکومتی هم حضور داشت تا در صورت احراز تخلف، نسبت به صدور رأی و اجرای آن در محل اقدام شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان با اشاره به آمار پرونده‌های تشکیل شده در ایام تعطیلات نوروز، اظهار کرد: از ١۵ اسفند تا ١۵ فروردین، در مجموع  ۳٩٧۵ پرونده تخلف در تعزیرات حکومتی تشکیل و ۴٩۴٨ پرونده هم مختومه شد.

کریم عنوان کرد: اختلاف تعداد پرونده‌های تشکیل شده و تعداد پرونده‌هایی که مورد بررسی قرار گرفته مربوط به پرونده‌های مفتوح پیشین است، به این معنی که تعدادی از پرونده‌های مختومه شده در تعطیلات نوروز ٩٧ مربوط به اوایل اسفندماه سال ٩۶ بوده است.

وی افزود: پرونده‌های تعزیراتی تشکیل شده در ایام تعطیلات نوروز مربوط به قاچاق کالا، رعایت نکردن ضوابط بهداشتی و عرضه کالا و خدمات بوده که بیشترین فراوانی مربوط به بخش سوم یعنی عرضه کالا و خدمات است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی نظارت بر رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها را یکی از اهداف اصلی طرح نوروزی تعزیرات حکومتی برشمرد، خاطرنشان کرد: در برنامه‌ریزی‌های امسال، سلامت و امنیت غذایی زائران بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفت و در این راستا، با حضور کارشناسان شبکه بهداشت بازرسی‌های متعددی از رستوران‌ها و کترینگ‌های مشهد و مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز انجام شد.

کریم تصریح کرد: در راستای پیشگیری از وقوع تخلف و به خطر افتادن امنیت غذایی زائران، بسیاری از رستوران‌ها در جریان بازرسی گشت‌های نظارتی، تذکر بهداشتی دریافت کردند.

وی از پلمب و تشکیل پرونده تعزیرات حکومتی برای چهار رستوران و کترینگ به دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی خبر داد و گفت: در قالب طرح نوروزی تعزیرات تلاش کردیم با کسانی که ضمن نادیده گرفتن تعهد دینی و اخلاق صنفی، مواد تاریخ گذشته و فرآورده‌های گوشتی فاسد به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی عرضه می‌کردند، برخورد قانونی شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی با اشاره به جزئیات مهم‌ترین پرونده تعزیراتی تشکیل شده در ایام تعطیلات نوروز ٩٧، تاکید کرد: به دنبال گرانی قیمت تخم‌مرغ در اواخر اسفندماه سال ٩۶، چند پرونده تخلف برای برخی واحدهای تولیدکننده این محصول تشکیل شد که یکی از این پرونده‌ها به تعیین جریمه ٧۵٠ میلیون تومانی منجر شد.

کریم اضافه کرد: همچنین این میزان جریمه به دلیل گران‌فروشی واحد تولید تخم مرغ تعیین شده بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: